«خرچنگ» به جشنواره بین‌المللی انیمیشن اتاوای کانادا رسید

پویانمایی «خرچنگ» ساخته شیوا صادق‌اسدی، از تولیدات جدید کانون پرورش فکری به بخش چشم‌انداز جهانی چهل‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن اتاوا ۲۰۲۰ کانادا راه یافت.

به گزارش ایمنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این فیلم کوتاه ۱۱ دقیقه‌ای درباره پسربچه‌ای خجالتی و منزوی است که علاقه دارد به عضویت گروه تئاتر مدرسه درآید، ولی تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است….

در دوره چهل و چهارم جشنواره بین‌المللی فیلم اتاوا در مجموع ۱۹۵۰ فیلم از ۸۴ کشور از سوی داوران این رویداد انیمیشن بررسی شد که از این میان ۹۲ فیلم کوتاه و شش فیلم بلند انیمیشن به بخش مسابقه راه پیدا کرد.

همچنین ۱۶ فیلم در بخش دانشجویی و ۴۱ فیلم در بخش چشم‌انداز انتخاب شد تا تلاش‌های فیلم‌سازان بین‌المللی و انجمن‌های دانشجویی را به گونه‌ای هدف‌مند به تصویر بکشند. در بخش چشم‌انداز این دوره از جشنواره اتاوا، چشم‌انداز فیلم‌های کانادایی، چشم‌انداز فیلم‌های جهانی و چشم‌انداز فیلم‌های دانشجویی جهانی را شاهد هستیم.

جشنواره بین‌المللی انیمیشن اتاوا یکی از رویدادهای مهم در زمینه انیمیشن جهان است که همه ساله از سال ۱۹۷۶ با نمایش فیلم، برگزاری نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های انیمیشن در شهر اتاوا برگزار می‌شود. امسال نیز تمامی نمایش‌ها و نشست‌ها از روز ۲ تا ۱۳ مهر ۱۳۹۹ (۲۳ سپتامبر تا ۴ اکتبر ۲۰۲۰) در این قطب بزرگ پویانمایی که هنر و صنعت انیمیشن را در کنار هم قرار می‌دهد از شهر اتاوای کانادا به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

بر همین اساس، بزرگ‌ترین رویداد انیمیشن در آمریکای شمالی توانسته مخاطبان انیمیشن را از سراسر جهان به خود جلب کند. از این‌رو شهر اتاوا به مرکز دنیای انیمیشن تبدیل شده است.

فرقی ندارد که به کارتون‌های کلاسیک، آثار مهیج، کارتون‌های دیجیتال خارق‌العاده، جلوه‌های خیره‌کننده انیمیشن‌های رایانه‌ای، فیلم‌های تفکر برانگیز و یا به سرگرمی‌های ناب خنده‌دار علاقه‌مند باشید، در هر صورت در این جشنواره برای همه با هر نوع سلیقه‌ای، برنامه‌ای وجود دارد. یادآوری می‌شود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ٢٠١١ نیز با پویانمایی قصه‌های یک خطی ۶ اثر بهزاد فراهت در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن اتاوا حضور داشت.

کد خبر 445365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.