رئیس کل دادگستری استان فارس ادعای شکنجه نوید افکاری را تکذیب کرد

رئیس کل دادگستری استان فارس با رد ادعای فردی که اظهار داشته شاهد شکنجه نوید افکاری بوده، گفت: فرد مدعی در دوران تحقیقات پرونده به هیچ عنوان ملاقات و مواجهه با نوید افکاری نداشته است.

به گزارش ایمنا، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با بیان اینکه جرایم این دو فرد با یکدیگر متفاوت بود، اظهار کرد: با فرض همزمانی تحقیقات پرونده نوید افکاری و شاهین ناصری تحقیقات پرونده این افراد در دو اداره مختلف یعنی یکی دایره قتل آگاهی و دیگری در اداره جعل و کلاهبرداری انجام شده که در دو طبقه مختلف با فاصله مکانی بسیار زیاد مستقر شده اند؛ بنابراین ادعای این فرد مبنی بر اینکه شاهد شکنجه بوده، کاملاً کذب و به دور از منطق است.

وی با اشاره به اینکه فرد ادعا کننده کلاهبرداری حرفه‌ای با ٨ سابقه بازداشت به اتهام کلاهبرداری و جعل و استفاده از سند مجعول و محکومیت متعدد قضائی در همین عناوین است، گفت: رسانه‌های غربی در این مسئله به اندازه‌ای مستأصل شده‌اند که برای اثبات اخبار بی‌پایه و اساس خود به ادعاهای یک کلاهبردار با سابقه محکومیت متعدد استناد می‌کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس استعلام از زندان این محکوم اخیراً به لحاظ طرح‌های مقابله با کرونا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در زندان از بند قبلی منتقل شده اما شتابزدگی رسانه‌ها و نا آگاهان باعث شده ادعای جدید مفقود شدن وی را مطرح نمایند حال آنکه آیا امکان مفقودی فردی با شکات متعدد که دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کند؛ وجود دارد؟

بر اساس گزارش ایرنا، این مقام مسئول قضائی استان گفت: ماجرای نوید افکاری و مجازات قانونی وی به یک سریال رسانه‌ای بی‌محتوای شکست خورده برای غرب و معاندان تبدیل شده اما آنچه مسلم است کارگردانان این سریال از قاطعیت دستگاه قضائی در اجرای قانون و عدالت و رقم زدن پایان داستان برخلاف میل آنان به شدت عصبانی هستند.

کد خبر 445355

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.