چه کسانی نباید ماسک بزنند

افرادی که نمی‌توانند بدون کمک دیگران ماسک را از صورت بردارند، شامل نوزادان و کودکان خردسال و همچنین افرادی که دچار سختی تنفس هستند نباید از ماسک استفاده کنند.

به گزارش ایمنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند که کودکان پنج ساله و کوچک‌تر نباید ماسک بزنند. این امر بر مبنای ایمنی کودک و توجه به اینکه مقاطع رشد و تکامل کودکان خردسال ممکن است در سنین مختلف اتفاق بیفتد استوار است.

برخی کشورها توصیه‌های متفاوتی درباره استفاده کودکان از ماسک دارند بنابراین باید برای کسب اطلاعات مرتبط با سنین مختلف با سازمان‌ها و مقامات محلی تماس بگیرید. اگر آنها اعلام کرده‌اند که کودکان پنج ساله و کوچک‌تر باید ماسک بزنند، در این صورت باید کودک در محدوده دید مستقیم شما یا یک سرپرست دیگر باشد تا بر استفاده ایمن از ماسک نظارت کنید.

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده دارای بیماری یا معلولیت است که استفاده از ماسک را سخت می‌کند، درباره بهترین تصمیم با دکتر مشورت کنید. وقتی تمرین می‌کنید، مکانی را انتخاب کنید که استفاده از ماسک ضروری نیست مانند خانه یا در فضایی که می‌توانید فاصله اجتماعی ایمنی از دیگران داشته باشید (مثلاً فضای بیرون).

کودکان و یا افراد بالغ نباید در زمان ورزش یا انجام فعالیت‌های جسمانی ماسک بزنند تا تنفس خود را دچار خطر نکنند. عرق ممکن است ماسک را مرطوب کند و بدین ترتیب تنفس سخت‌تر شده و رشد میکروب‌ها آسان‌تر شود.

کد خبر 445341

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.