جذب تحصیل‌کرده‌های رشته محیط زیست در شهرداری مورد توجه باشد

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: در بین رشته‌های مورد نیازی که برای آزمون دستیاری شهرداری تهران اعلام شده، رشته‌هایی که مربوط به حوزه محیط زیست، ایمنی، خدمات و فضای سبز است قرار ندارد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز (یکشنبه) شورا اظهار کرد: بعد از حوزه حمل و نقل که بیشترین بودجه شهرداری را به خود اختصاص می‌دهد، حوزه خدمات شهری و ایمنی رتبه دوم را دارد و تقریباً از کل بودجه ۲۰.۸ آن مربوط به حوزه خدمات شهری و مدیریت بحران است.

وی ادامه داد: در بین رشته‌های مورد نیازی که برای آزمون دستیاری شهرداری تهران اعلام شده، علوم اقتصادی، علوم اجتماعی، مدیریت، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی ارتباطات، معماری و شهرسازی مشاهده می‌شود و رشته‌هایی که مربوط به حوزه محیط زیست، ایمنی، خدمات و فضای سبز است در این لیست اصلاً قرار ندارد.

نوری با تاکید بر اینکه رشته‌های گروه محیط زیست باید در گروه درخواست‌های شهرداری تهران باشد افزود: اینها رشته‌هایی است که حتماً باید جزء درخواست‌ها باشد؛ رشته محیط زیست با گرایش آب، زیست شناسی گیاهی، مهندسی ایمنی، مهندسی طراحی محیط زیست، مهندسی ایمنی، بهداشت و محیط زیست، مهندسی آبخیزداری، مهندسی فضای سبز از مواردی هستند که باید در این آزمون به بودن آنها توجه می‌شد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات ایمنی شورای شهر تهران گفت: جای تعجب دارد که برای حوزه‌ای که بخش عمده‌ای از اعتبارات و مأموریت‌های شهری در آن انجام می‌شود در آزمون استخدامی اصلاً توجهی نشده است. چطور ما تعدادی دستیار را جذب می‌کنیم و اصلاً این رشته‌ها را در نظر نمی‌گیریم؟ بنابراین خواهش می‌کنم معاونت برنامه ریزی به این نکته توجه کند تا اقدام خوبی که انجام داده، کامل باشد.

کد خبر 445228

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.