زیرگذرهای تهران با طرح‌های پیشنهادی هنرمندان ساماندهی می‌شود

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: با پیشنهاد شهردار فراخوانی خطاب به هنرمندان داده شده تا طرح‌های خود را برای ساماندهی بصری زیرگذرهای شهر ارائه دهند و پس از تکمیل فرآیند دریافت طرح‌های هنرمندان براساس بهترین آنها برای زیباسازی زیرگذرها اقدام می‌کنیم.

به گزارش ایمنا، برزین ضرغامی با اشاره به شیوه‌نامه رنگ شهر تهران گفت: بر این اساس دیگر جداول معابر رنگ نمی‌شود؛ بتن رنگی خنثی در شهر دارد و در کلانشهرهای جهان نیز دیگر جداول بتنی رنگ آمیزی نمی‌شود.

وی افزود: طبق شیوه نامه ما نیز جداول معابر رنگ زده نمی‌شود چراکه از یک سو عمر بتن را کم می‌کند و از سوی دیگر تهیه رنگ هزینه گزافی بر شهر تحمیل می‌کند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: واقعیت این است که کتابچه و شیوه نامه رنگ در شهر تهیه شده و بر اساس آن عمل می‌کنیم و به مناطق نیز اعلام کردیم که دیگر جداول بتنی را رنگ نکنند.

به گفته وی چند وقتی است که جلسات شورای رنگ در مناطق برگزار می‌شود و کارگروه‌ها در این زمینه تشکیل شده تا شیوه نامه رنگ واحدی در پایتخت اجرا شود.

ضرغامی با بیان اینکه برخی جداول معابر تهران در دوره‌های مختلف رنگ آمیزی شده که بر اثر تابش نور خورشید و بارش‌ها طی زمان پوست پوست شده‌است، گفت: مجبوریم تا به این جداول رنگ مجدد بزنیم تا زیبایی بصری آنها حفظ شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 445192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.