شانه خالی کردن دستگاه‌ها در گلپایگان از مناسب سازی

مسئول مناسب سازی و شورای سالمندان اداره بهزیستی گلپایگان گفت: شهرداری گلپایگان در پارک بانوان مکانی برای تفریح زنان سالمند و در پارک جنگلی برای مردان سالمند ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، مرتضی طبرزدی شامگاه چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی و مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان گلپایگان با تأکید بر اینکه شهرداری گلپایگان در پارک بانوان مکانی برای تفریح زنان سالمند و در پارک جنگلی برای مردان سالمند ایجاد کند، اظهار کرد: کانون بازنشستگان دولتی که در محل دبیرستان امام خمینی مستقر است از حداقل امکانات نیز برخوردار نیست.

وی با بیان اینکه در سطح شهر گلپایگان پارکینگ برای معلولین و جانبازان نیست، گفت: لازم است یک نفر نماینده از جامعه معلولین شهرستان در ساخت و سازهای نظام مهندسی و شهرداری‌ها نظارت داشته باشد.

مسئول مناسب سازی و شورای سالمندان اداره بهزیستی گلپایگان خاطرنشان کرد: امام زادگان، مساجد و حسینیه‌ها و گلزارهای شهدا و پارک‌های تفریحی روستاها برای تردد معلولین مناسب سازی نشده است، همچنین هنوز در سرویس بهداشتی پارک‌های شهر مناسب سازی تعبیه نشده است.

طبرزدی با انتقاد از نحوه برخورد برخی کارمندان دستگاه‌های شهرستان با مراجعه کنندگان، تصریح کرد: ۶۲ دستگاه اجرایی شهرستان تنها هشت دستگاه ۸۰ درصد مناسب سازی برای حضور معلولین و جانبازان را اجرا کرده است.

مناسب سازی به اعتبار کلان نیاز ندارد و فقط عزم جدی مدیران را می‌طلبد

مهدی سرلک بخشدار مرکزی گلپایگان نیز اظهار کرد: تمامی دستگاه‌ها و نهادهای عموی مانند شهرداری‌ها طبق قانون در هنگام احداث ساختمان و مکان‌های عمومی حتی ورزشی و تفریحی مکلف به اجرای مناسب سازی هستند تا جامعه معلولین از خدمات عمومی مانند سایر مردم بهره‌مند شوند.

وی گفت: مدیران با وجود کمبود اعتبارات از مناسب سازی در طرح‌های عمرانی نباید غافل شوند، دهیاری‌ها نیز مناسب سازی را پیوست اجرایی پروژه‌های عمرانی در روستاها قرار دهند، مناسب سازی به اعتبار کلان نیاز ندارد و فقط عزم جدی مدیران را می‌طلبد.

کد خبر 444716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.