قاچاقچیان مواد مخدر به مرزهای دریایی روی آورده‌اند

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی با اشاره به انسداد فیزیکی بسیاری از مرزهای کشور گفت: قاچاقچیان با انسداد فیزیکی مرزهای زمینی، انواع مواد مخدر را از مرزهای دریایی وارد کشور کرده یا به سایر نقاط دنیا انتقال می‌دهند.

به گزارش ایمنا، سردار مجید کریمی در خصوص برنامه جلوگیری از تزانزیت مواد مخدر به کشور، اظهار کرد: ایران در خط مقدم مبارز با مواد مخدر قرار گرفته و همان طور که بارها گفته شده، در این مسیر تنها است و خسارات بسیاری داده زیرا بسیاری از مأموران نیروی انتظامی در این راه جانباز یا شهید شده‌اند.

وی افزود: بخشی از مواد مخدر به صورت مستقیم از افغانستان وارد کشور می‌شود اما با اقدامات نیروی انتظامی به ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر و وزارت کشور و پشتیبانی‌هایی که در این زمینه صورت گرفته، در سال‌های گذشته انسداد فیزیکی در بخش‌هایی از مرزهای خراسان رضوی و جنوبی و سیستان و بلوچستان انجام شد.

کریمی افزود: در سال‌های اخیر شاهد بودیم که مواد مخدر از افغانستان به پاکستان و از پاکستان وارد ایران می‌شود بر این اساس بار دیگر بخش‌هایی از مرزهای مشترک ایران با پاکستان پوشش داده شد و این مرزها مسدود شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: حدود دو یا سه سالی است که قاچاقچیان به مسیرهای دریایی روی آورده‌اند و از مسیر دریایی انواع مواد مخدر را وارد کشور کرده و به سایر نقاط دنیا قاچاق می‌کنند.

کریمی اضافه کرد: در این راستا برنامه‌هایی داریم و در حوزه کنترل و رصد شاهد هستیم که شبکه‌های قاچاق مواد مخدر به صورت سازمان یافته، مواد مخدر را از طریق کشور ما وارد می‌کنند و بخشی را برای بازار مصرف و بخشی دیگر را به کشورهای دیگر ترانزیت می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توانیم بگوئیم که اکنون مرزهای فیزیکی و زمینی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر مسدود شده‌اند، گفت: امیدواریم بخشی از اعتباراتی که وزارت کشور به این منظور اختصاص داده است، امسال تحقق یابد البته با وجود مشکلات اقتصادی که با آن مواجه هستیم این دغدغه را به مسئولان منتقل کرده‌ایم و مسئولان در وزارت کشور به دنبال این هستند تا اعتبارات لازم را برای به ثمر رساندن انسداد نهایی و کامل مرزها اختصاص دهند که تا پایان سال این کار انجام می‌شود.

سردار کریمی گفت: طی روزهای گذشته در نشستی با حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه در ارتباط با این موضوع صحبت کرده و نسبت به انسداد مرزها تاکید داشته و بحث انسداد مرزها را در دستور کار قرار دادند تا این مساله پیگیری شود، پلیس نیز در این زمینه تاکید ویژه دارد که به محض اختصاص اعتبار، انسداد مرزها را به اتمام می‌رسانیم.

منبع: ایرنا

کد خبر 444570

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.