قیمت جدید روغن در ستاد تنظیم بازار تعیین شد

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار در مورد عرضه روغن ذخایر استراتژیک گفت: نرخ عرضه روغن آفتاب ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و روغن سویا و روغن پالم نیز ۵ هزار و ۱۰۰ تومان مصوب شد.

به گزارش ایمنا، محمدرضا کلامی با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار نرخ عرضه ذخایر روغن استراتژیک کشور را اصلاح کرده تا بخش خصوصی در این حوزه انگیزه‌های لازم را برای تأمین مستقیم نهاده‌های مورد نیاز خود داشته باشد، اظهار کرد: نرخ عرضه روغن آفتاب ۵,۵۰۰ تومان و روغن سویا و روغن پالم نیز ۵,۱۰۰ تومان تعیین شده است.

به گفته وی، بخش خصوصی خود باید وظیفه تأمین مواد اولیه خود را انجام دهد زیرا دولتی کردن اقتصاد به صلاح کشور نیست و ما فقط در حد ذخایر استراتژیک وظیفه و تکلیف داریم.

تکلیف بانک مرکزی برای تأمین ارز دانه‌های روغنی و کنجاله سویا

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت با اشاره به اینکه مقرر شده تا بانک مرکزی تأمین ارز در خصوص تأمین ارز دانه‌های روغنی و کنجاله سویا را انجام دهد، تصریح کرد: از دیگر مصوبات ستاد این است که با توجه به تکالیف نیروی انتظامی، دادستانی‌ها و سایر دستگاه‌های نظارتی به خصوص نیروهای مرزبانی و نیروهای مستقر در نقاط مواصلاتی کشور مقرر شد با کسانی که در مسیر حمل و نقل نهاده‌های دامی با اختلاط شن و ماسه سعی در تقلب در تناژ این کالاها دارند و سبب ضرر به دامدار و غیرکیفی شدن محصول می‌شوند، به شدت برخورد شود.

وی تصریح کرد: در این راستا اتاق‌های تعاون، بازرگانی و تشکل‌های تولیدی و توزیعی مکلف شدند تا گزارش‌های خود را به دادستانی، سازمان حمایت، نیروی انتظامی و دبیرخانه تنظیم بازار منعکس کنند.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت تاکید کرد: در خصوص هزینه‌های نقل و انتقال ارز نیز مقرر شد کمیته تخصیص ارز وزارت صنعت برای ریال عمان و سایر ارزها پیش بینی‌های لازم را انجام دهد تا کالاهای مورد نیاز بدون مشکل تأمین شود.

منبع: ایرنا

کد خبر 444419

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.