کودکان ناقلان خاموش کرونا به بزرگسالان هستند

مطالعه محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا تائید کرد: کودکان می‌توانند ناقلان بدون علامت کووید -۱۹ به بزرگسالان باشند.

به گزارش ایمنا، نتایج این مطالعه با ادامه بازگشایی مدارس و مراکز مراقبت‌های روزانه پس از پایان تابستان در آمریکا، مطمئناً یک زنگ خطر خواهد بود. این مطالعه پس از انتشار اخباری در مورد مرگ دست کم چهار معلم بر اثر عوارض کووید -۱۹ از آغاز سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱ در آمریکا انجام شد.

مشخص نیست که از زمان شروع سال تحصیلی جدید، چه تعداد معلم در آمریکا به بیماری کووید -۱۹ مبتلا شده اند، اما ایالت «می. سی. سی. پی» به تنهایی ۶۰۴ مورد ابتلاء را در میان معلمان و کارکنان مدارس خود گزارش کرده است. محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا در این مطالعه جدید، ۱۸۴ دانش آموز، آموزگار و اعضای خانواده را از روز اول آوریل تا روز ۱۰ ژوئیه در سه مهدکودک ردیابی کردند.

پزشکان و محققان گفتند که کودکان کمتر از بزرگسالان تحت تأثیر ویروس کرونا قرار می‌گیرند. با این حال بسیاری از کارشناسان ادعا کرده اند که کودکان آلوده حتی اگر علائمی از خود نشان ندهند قادر به انتقال ویروس به بزرگسالان خواهند بود. مطالعات جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا این نظریه را تأیید می‌کند.

در طول این مطالعه که سه ماه به طول انجامید، نتیجه آزمایش کرونای ۱۲ کودک از ۱۱۰ کودک یاد شده مثبت شد. ۹ نفر علائم متوسطی نشان دادند و سه نفر اصلاً هیچ علامتی نشان ندادند. آزمایش‌ها نشان داد ۶ آموزگار از ۲۸ آموزگار تحت نظر قرار گرفته نیز به این ویروس مبتلا شدند.

ردیابی دقیق تماس‌ها تأیید کرد که ۱۸ آموزگار و دانش آموز آلوده به کووید -۱۹، این ویروس را به دست کم ۱۲ نفر از ۴۶ عضو خانواده‌ای که در این مطالعه شرکت کرده بودند، منتقل کردند. ۶ مادر به کووید -۱۹ مبتلا شدند که یک نفر از آنها به بستری شدن در بیمارستان نیاز پیدا کرد.

بر اساس گزارش ایرنا، محققان همچنین دریافتند فقط نیمی از کودکانی که آزمایش مثبت داشتند، دچار تب شدند. این یافته اطمینان به اسکنرهای دمای غیر تماسی در ورودی ساختمان‌ها را زیر سوال می‌برد.

کد خبر 444266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.