۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۰
شاخص کیفی هوای اصفهان افزایش یافت

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در نخستین ساعات صبح امروز افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه - بیست و چهارم شهریور - با میانگین ۸۰ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۳۲ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۰، خیابان استانداری روی عدد ۱۳۲، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۵۶، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۲۱، خیابان پروین روی عدد ۱۱۳ و خیابان رودکی روی عدد ۱۳۹ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۶۶ و مبارکه با میانگین ۶۹ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 444156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.