ثبت روزانه ۳۰ هزار پارک حاشیه‌ای در تبریز/ آغاز فعالیت دوربین‌های پلاک‌خوان

مدیرعامل سامانه آذرپارک از ثبت روزانه ۳۰هزار پارک حاشیه ای در تبریز خبر داد.

به گزارش ایمنا، علیرضا میدانی در این باره اظهار کرد: مدیریت پارک حاشیه‌ای با دو هدف توزیع عادلانه پارک خودرو بین شهروندان و کاهش تقاضای سفر درون شهری در شهرها اجرایی می‌شود.

وی از احداث پارکینگ‌های طبقاتی با درآمد حاصل از این پروژه برای شهرداری خبر داد و افزود: تعرفه فعلی پارک حاشیه‌ای بر اساس تعرفه سال ۹۶ است و هیچ افزایشی صورت نگرفته است.

مدیرعامل سامانه آذر پارک جلوگیری از سد معبر را از مزایای پارک حاشیه‌ای برشمرد.

وی با تاکید بر خودداری شهروندان از پرداخت پول نقد برای پارک حاشیه‌ای گفت: شهروندان می‌توانند با نصب اپلیکیشن آذرپارک اقدام به پرداخت هزینه پارک خودرو کنند و از مزایای این نرم افزار از جمله ۲۰ درصد تخفیف هزینه پارک خودرو برخوردار شوند.

میدانی از آماده سازی دوربین‌های پلاک خوان خبر داد و خاطرنشان کرد: برای جلب رضایت شهروندان، در آینده نزدیک طرح ثبت و نظارت پارک خودرو (دوربین‌های پلاک خوان) در قالب نظارت سیار خودرویی و موتوری برای جلوگیری از رفتار سلیقه‌ای و به صفر رساندن خطای پارکبان‌ها در سطح این شهر اجرا می‌شود و پنج دستگاه دوربین برای اجرای این طرح خریداری شده است.

وی درباره عملکرد مالی این شرکت گفت: صورت وضعیت ما در نهادهای نظارتی، تیم پشتیبانی و پنل شهرداری تبریز قابل مشاهده است.

مدیرعامل سامانه آذرپارک با بیان اینکه تمامی دریافتی‌ها به حساب مشترک بین آذر پارک و شهرداری تبریز واریز می‌شود، گفت: تراکنش‌ها و درآمد به صورت آنلاین مشخص است.

وی تصریح کرد: ۴۴۰۰ جایگاه داریم که این تعداد مقرون به صرفه نیست و باید ارتقا و افزایش دهیم. در ۹۵ درصد خیابان‌هایی که تصویب شده پارک حاشیه‌ای اجرا می‌شود و بقیه خیابان‌ها مصوبه ندارد.

میدانی از افزایش یک هزار جایگاه تا ۴۵ روز آتی خبر داد و گفت: روزانه بیش از ۳۰ هزار پارک حاشیه‌ای داریم که زیر ۳۰ درصد نیم ساعته و رایگان است که می‌خواهیم این رقم را تا ۶۰ درصد برسانیم.

وی یادآور شد: شهروندان برای درخواست خروج از پارک نیاز نیست به دنبال پارکبان باشند بلکه با شماره گیری سامانه ۱۰۰۰۴۴۰۸۸ خروج را بزنند و یا کد کیو آر هم روی قبض‌ها نوشته خواهد شد تا با اسکن آن خروج را بزنید.

مدیرعامل سامانه مدیرعامل آذرپارک این سامانه را مقدمه‌ای برای هوشمندسازی تبریز دانست و افزود: این سامانه نخستین و برترین سامانه هوشمند پارک حاشیه‌ای کشور است.

وی یادآور شد: از هر ۷۰ فضای پارک یک مورد در سطح شهر به طور رایگان به جانبازان تعلق می‌گیرد.

کد خبر 443985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.