۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲
هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین شاخص ۱۰۹ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) گزارش می شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه - بیست و دوم شهریور - با میانگین ۱۰۹ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ناسالم (نارنجی) ثبت شد.

امروز وضعیت لحظه‌ای کیفی هوای این کلانشهر به علت قطعی سامانه پایش برخط در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۳۲، خیابان استانداری روی عدد ۹۵، بزرگراه خرازی روی عدد ۱۱۲، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۰۷ و خیابان پروین روی عدد ۹۷ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در مبارکه با میانگین ۷۸، کاشان با میانگین ۹۲ و سجزی با میانگین ۸۴ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 443734

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.