۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
وزش باد شدید در ۱۵ استان کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به وقوع رگبار و رعدوبرق طی دو روز آینده در برخی استان‌ها از وزش باد شدید در ۱۵ استان کشور طی امروز (۱۹ شهریورماه) خبر داد.

به گزارش ایمنا، صادق ضیائیان، اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین مدل‌های هواشناسی امروز (۱۹ شهریور) در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، برخی مناطق استان خراسان شمالی، شمال غرب خراسان رضوی و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل در بعدازظهر و اوایل شب در جنوب غرب اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، برخی مناطق چهار محال و بختیاری، فارس، غرب هرمزگان و ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های البرز، تهران و سمنان رگبار گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا (۲۰ شهریور) در مازندران و شمال اردبیل و در بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات البرز مرکزی استان‌های البرز، تهران و سمنان، غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، شمال و غرب هرمزگان رگبار گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

ضیائیان اضافه کرد: این شرایط طی جمعه (۲۱ شهریور) تا شنبه (۲۲ شهریور) در سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و جنوبی نیز رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز (۱۹ شهریور) دریای خزر مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: از امروز تا فردا (۲۰ شهریور) در نوار شمالی کشور کاهش حدود ۴ تا ۶ درجه‌ای دما رخ خواهد داد همچنین طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، امروز (۱۹ شهریور) در ساعات بعدازظهر و شب در آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال اصفهان سرعت باد افزایش خواهد یافت و در بعضی ساعات وزش باد شدید دور از انتظار نخواهد بود.

ضیائیان در خصوص وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، به ایسنا گفت: آسمان تهران فردا (۲۰ شهریور) کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعدازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۲۱ شهریور) صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 443353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.