دبیر: بودجه کشتی در شان این ورزش پر افتخار نیست

جلسه رئیس فدراسیون کشتی و حجت الاسلام موسوی لارگانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، ظهر امروز در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در این جلسه که، مصطفی میرزایی رئیس و اعضای هیأت کشتی استان اصفهان نیز حضور داشتند، علیرضا دبیر با تشکر از حضور آقای لارگانی عضو هیئت رئیسه مجلس در محل فدراسیون کشتی، شرح کوتاهی از فعالیت‌های انجام شده در فدراسیون کشتی را ارائه داد و گفت: متأسفانه بودجه کشتی در شأن این ورزش پرافتخار و ملی ما نیست، چراکه کشتی به عنوان یک ورزش در کشور ما محسوب نمی‌شود، بلکه به عنوان یک هویت و جزئی از ایران است و مانند خیلی از چیزها که به نام ایران ثبت شده است، کشتی را نیز در دنیا با نام ایران می‌شناسند.

دبیر ادامه داد: از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهم که یاری‌رسان ورزش ایران به ویژه کشتی باشند چراکه اگر بخواهیم به همین صورت پیش برویم ورزشی که در ده‌های قبل حدود یک میلیون و ششصد هزار نفر در آن فعالیت داشتند در حال حاضر به چهل هزار نفر رسیده و شاید تا چند سال دیگر، شاهد اتفاقات خوبی برای آن نباشیم.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین سید ناصر موسوی لارگانی با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و با گرامیداشت و تسلیت سالروز ۱۷ شهریورماه، در ابتدای صحبت‌های خود گفت: برای تمامی کشتی گیران و قهرمانان و پهلوانان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم و خوشحالم که امروز در خدمت جمعی از جامعه کشتی کشور هستم.

وی ادامه داد: زمانی که آقای دبیر کشتی می‌گرفت از کشتی‌های ایشان لذت می‌بردم و در حال حاضر نیز عملکرد ایشان به عنوان یک مدیر جهادی قابل تقدیر است.

موسوی لارگانی تأکید کرد: کشور ما نیاز به مدیران جهادی دارد و من تعجب می‌کنم که بعضی از مدیران ما برای امضای یک نامه ۱۰ بار یک مراجعه کننده را می‌برند و می‌آورند. به نظر من کشور ما نیاز به مدیران جهادی و کاربلد دارد و اگر اینگونه می‌شد، کارها بسیار خوب پیش می‌رفت.

موسوی لارگانی تصریح کرد: پس از بازدید از مجموعه‌ی شهید هادی و کارهای عمرانی انجام شده در این مدت، باید بگویم زحمات و خدمات انجام شده در فدراسیون کشتی قابل تقدیر است و به نظر من یک انقلابی در کشتی در بحث عمرانی اتفاق افتاده است.

وی افزود: به نظرم کار بزرگی انجام شد و برایم تعجب‌آور بود که در مدت زمان به این کوتاهی کارهای عمرانی به این بزرگی انجام شده و شاید انجام این کار در تصور برخی از مدیران ما نیز نگنجد و به نظرم خدمت بزرگی به کشتی کشور انجام شده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حمایت از ورزش کشور گفت: به عنوان نماینده مردم و همراه با وزیر ورزش و جوانان به دنبال این خواهیم بود که حمایت ویژه‌ای از ورزش کشور در مجلس شورای اسلامی انجام شود و با توجه به اینکه به فصل بودجه نزدیک هستیم امیدوارم که بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال آینده بیشتر شود.

وی در مورد ورزش کشتی گفت: کشتی متعلق به ایران است و باید هم آن را گسترش و هم جایگاه آن را ارتقا بدهیم. ما در حال حاضر جایگاه خوبی در کشتی جهان داریم و وقتی عکس‌های قهرمانان و مدال‌آوران کشتی را در سالن تماشا کردم با خود گفتم ما در کشتی تعداد زیادی قهرمان داریم که حقیقتاً جز ذخایر و افتخارات کشور ما هستند و باید به هر نحوی تعداد این قهرمانان بیشتر از این نیز شود.

موسوی لارگانی ادامه داد: در مدت ۱۳ سال نمایندگی خود سفر خارجی کمی رفتم اما در برخی از کشورها که برای انجام کار اداری حضور داشتم دیدم که آنها افرادی را که بعضاً نیز کارهای زیاد بزرگی نکرده بودند چه در بحث کسب مدال و چه در بحث حضور در جنگ، به عنوان اسطوره خود معرفی و برای آنها جایگاه ویژه‌ای را ایجاد کرده بودند.

عضو هیأت رئیسه مجلس با تقدیر از افتخارات کسب شده در کشتی به رئیس فدراسیون گفت: شما از افتخارات بزرگ ورزشی کشور ما هستید اما در مدتی هم که در شورای شهر تهران بودید خدمات بسیار ارزنده و قابل تقدیری داشتید.

وی افزود: به شما قول می‌دهم که از این کار بزرگی که در کشتی انجام دادید هم حمایت و هم قدردانی کنم و تا جایی که توان داشته باشم به شما در مراحل بعدی و کارهای عمرانی خانه کشتی شهید صدرزاده کمک خواهم کرد.

موسوی لارگانی با اشاره به اینکه باید از زحمات و خدمات مدیران دلسوز در مسئولیت‌های بالاتر و بزرگ‌تر استفاده شود گفت: مسئولین ما باید بیدار شوند و نگاه‌ها عوض شود. بعضی تصمیمات در کشور ما سیاسی است و توانمندی افراد نادیده گرفته می‌شود، ما مدیران توانمندی مانند شما داریم که می‌توانند در جایگاه‌های بالاتری خدمت رسانی کنند اما بعضی نگاه‌های جزئی و سیاسی ضرر سنگینی به کشور زده است به طوری که وقتی یک گروه یا جریان کار را دست می‌گیرد از صدر تا ذیل جابجا می‌شوند و به توانمندی افراد نگاه نمی‌شود.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون کارآفرینان مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم در مجلس یازدهم از توانمندی‌های آقای دبیر استفاده کنیم خاطرنشان کرد: تلاش خود را خواهم کرد که از ظرفیت‌های فراکسیون کارآفرینان مجلس نیز در کمک به کشتی کشور استفاده شود.

کد خبر 443333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.