تولید و حفظ اشتغال در پارس جنوبی مورد توجه جدی قرار گیرد

معاون امور هماهنگی اقتصادی وزارت کشور بر ضرورت توجه به موضوع اشتغال در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تأکید کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، بابک دین‌پرست، در نشست هماهنگی امور اقتصادی این منطقه که ظهر دیروز (سه‌شنبه، ۱۸ شهریورماه) در پالایشگاه هشتم پارس‌جنوبی برگزار شد به نقش بی‌بدیل این منطقه در مقابل تحریم‌های ظالمانه علیه کشور اشاره کرد اظهار کرد: وظیفه همه ما است که از نگهداشت تولید در این منطقه حمایت کنیم، زیرا این منطقه محور اصلی مقاومت در برابر تحریم‌های ظالمانه اقتصادی است.

وی افزود: نفت به‌عنوان مهم‌ترین وزارتخانه اقتصادی کشور و وزارت کشور به‌عنوان تأمین کننده امنیت کشور دو وزارتخانه کلیدی کشور هستند که رابطه این دو ارگان در منطقه ویژه پارس با هماهنگی خوبی در جریان است.

معاون امور هماهنگی اقتصادی وزارت کشور ادامه داد: دو موضوع افزایش و نگهداشت تولید و حفظ اشتغال در پارس جنوبی باید در شرایط کنونی مورد توجه جدی قرار گیرد که در کنار این موضوع، مقابله با بیماری کرونا نیز نباید مغفول واقع شود.

دین‌پرست با اشاره به سند آمایش سرزمینی که در آستانه رونمایی است، گفت: با ارائه این سند موضوع عدم توازن و تعادل منطقه‌ای استان بوشهر برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش آمار بیکاری در استان بوشهر در سال ۹۸ اظهار کرد: بوشهر نهمین استان کشور در زمینه اشتغال است و با توجه به ظرفیت این استان، این رتبه باید کاهش داشته باشد.

منبع: شانا

کد خبر 443280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.