آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ مترو در هفته جاری

مدیرعامل متروی تهران از آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ مترو در هفته جاری خبر داد و گفت: فاز یک خط ۱۰ شامل ۱۲ کیلومتر است و از نمایشگاه بین المللی تهران آغاز می شود.

به گزارش ایمنا، علی امام از انجام مراسم کلنگ زنی و آغاز به کار ساخت خط ۱۰ مترو تهران و نیز توسعه شمالی خط ۷ در روز سه شنبه هفته جاری خبر داد و گفت: فاز نخست خط ۱۰ از نمایشگاه بین المللی آغاز شده و در مجموع ۴۳ کیلومتر است که در قالب ۵ فاز با یک برنامه پنج ساله اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه فاز نخست خط ۱۰ به دو بخش شش کیلومتری تقسیم شده است، گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، فاز نخست در مدت زمان پنج سال به اتمام خواهد رسید.

مدیرعامل متروی تهران همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تونل ارتباطی و ایستگاه تبادلی خط ۱۰ به خط ۷ افزود: در حال حاضر بهترین خطی که می‌تواند به خط ۱۰ متصل شود، خط ۷ است.

وی با بیان اینکه تمام زمین‌های مربوط به فازهای اول و دوم پروژه احداث خط ۱۰ مترو از طریق شهرداری مناطق در حال انجام مرحله واگذاری است، گفت: در حال رایزنی با شهرداران مناطق ۲ و ۳ برای پیگیری مقدمات آغاز عملیات اجرایی فازهای بعدی هستیم.

امام از آغاز پروژه توسعه شمالی خط ۷ متروی تهران از میدان کتاب به سمت جنت آباد خبر داد و عنوان کرد: این مسیر شامل پنج کیلومتر و سه ایستگاه با نام‌های اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد و جنت آباد شمالی است و در انتهای آن نیز پارکینگ شمالی خط ۷ قرار گرفته است.

به گفته وی از سال گذشته مطالعات این بخش از خط ۷ به پایان رسیده و طراحی‌های فاز یک آن نیز انجام شده است به زودی ساخت تونل این سه ایستگاه آغازمی شود و برنامه ساخت ایستگاه‌ها نیز از مهرماه خواهد بود.

کد خبر 442779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.