آرامکو سرمایه‌گذاری در پالایشگاه‌های خارجی را به تعویق می‌اندازد

شرکت ملی نفت عربستان سعودی « سعودی آرامکو» طرح افزایش سرمایه‌گذاری و استخراج در محدوده کشور و خارج از مرزها را به دلیل قیمت های پایین هیدروکربن ها و نیاز به کاهش پرداخت سود سهام بررسی می‌کند و سرمایه گذاری در پالایشگاه‌های چین، هند و پاکستان را به تعویق می‌اندازد.

به گزارش ایمنا به نقل از اسپوتنیک، بر اساس اطلاعات منابع، سعودی آرامکو در حال حاضر طرح اختصاص ۶.۶ میلیارد دلاری برای افزایش ظرفیت کارخانه فرآوری «موتیویا» در تگزاس و همچنین یک پروژه ۲۰ ساله برای خرید گاز طبیعی مایع از "Sempra Energy" آمریکا در همان ایالت را مد نظر دارد. غول نفتی سعودی همچنین سرمایه گذاری در پالایشگاه‌های چین، هند و پاکستان را به تعویق می‌اندازد.

در عربستان سعودی برای اجرای طرح‌هایی که در ماه مارس اعلام شده بود وقفه ایجاد کرده و افزایش استخراج نفت خام از تقریباً ۱۲ میلیون بشکه در شبانه روز تا ۱۳ میلیون بشکه در شبانه روز را بررسی می‌کنند. در مقاله این نشریه آمده است که عربستان سعودی ضمن کنترل ۹۸ درصد سعودی آرامکو، هنوز هم برای جبران مجدد بودجه به شدت به سود سهام این شرکت اعتماد می‌کند.

خبرگزاری بلومبرگ پیش تر در خصوص تصمیم غول نفتی برای توقف سرمایه گذاری در ساخت مجموعه فرآوری به قیمت ۱۰ میلیارد دلار در استان لیاونین چین خبر داده بود.

کد خبر 442216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.