سهم بانوان از اهدای خون/ مشارکت بالای ۴ استان

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، به تشریح میزان مشارکت بانوان در اهدای خون پرداخت.

به گزارش ایمنا، بشیر حاجی بیگی گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان مرداد، یک میلیون و ۳۲۹ هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است.

وی افزود: بیشترین میزان اهدای خون در این مدت به ترتیب مربوط به استان‌های تهران، فارس، اصفهان و خراسان رضوی بوده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، ادامه داد: از ابتدای سال تا پایان مرداد، بیش از ۹۵۶ هزار نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، حدود ۷۶۰ هزار واحد خون اهدا شده و ۱۱۴ هزار نفر نیز برای اولین بار اقدام به اهدای خون کرده‌اند.

حاجی بیگی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان شاخص اهدای خون بانوان در کشور به ترتیب مربوط به استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کردستان با ۸ درصد و لرستان با ۷.۵ درصد بوده است. همچنین شاخص اهدای خون به طور میانگین در ۵ ماهه اول امسال در کشور ۵ درصد بوده است.

وی تصریح کرد: بیشترین میزان رشد در شاخص اهدای خون بانوان مربوط به استان‌های خراسان شمالی و جنوبی و چهارمحال و بختیاری بوده است.

به گزارش مهر، حاجی بیگی گفت: بیشترین میزان اهدای خون در کشور مربوط به گروه خونی O مثبت با ۳۴ درصد و کمترین میزان اهدای خون مربوط به گروه خونی AB منفی است که کمتر از یک درصد و معادل ۰.۸ درصد بوده است.

کد خبر 441756

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.