تاسوعا و عاشورایی بدون حادثه در اصفهان

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: روزهای تاسوعا و عاشورا حادثه ای مرتبط با هیئت‌های مذهبی و محل‌های برگزاری مجالس عزاداری در شهر اتفاق نیفتاد و در این زمینه اتخاذ تمهیدات پیشگیرانه بسیار مؤثر بوده است.

آتشپاد محسن گلابی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، ضمن آرزوی قبولی عزاداری عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در این ایام، اظهار کرد: تمامی ایستگاه‌های سازمان آتش نشانی در این ایام و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در آماده‌باش کامل بودند.

وی افزود: برای اجرای برنامه‌های پیشگیری و همچنین آمادگی برای کنترل حوادث و سوانح احتمالی در ایام محرم آموزش‌های مقدماتی ایمنی به متصدیان مربوطه در مساجد و تکایا ارائه شد و از سطح ایمنی مساجد و تکایا بازدید، بررسی و نظارت شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه پیرو هماهنگی‌های شده و دستورالعمل ارائه شده به سازمان آتش نشانی هیئت‌هایی که نیاز به کپسول آتش‌نشانی داشتند با مراجعه به سازمان آتش نشانی آن را به صورت امانی دریافت کردند، تصریح کرد: آتش‌نشانان و کارشناسان این سازمان در دهه نخست ماه محرم و به ویژه در روزهای تاسوعا و عاشورا امسال ضمن بازدید از اماکن روباز عزاداری شهادت امام حسین (ع) موارد ایمنی را به متولیان آن‌ها آموزش دادند.

گلابی ادامه داد: خوشبختانه در این دو روز فعالیت هیئت‌های مذهبی بدون حادثه انجام شد و شهروندان در آرامش کامل عزاداری کردند.

وی خاطرنشان کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورا تعداد ۲۹ مورد خودروهای اطفائیه در محل‌های سوگواری مستقر بودند و تعداد ۵۱ مورد گشت و بازدید ایمنی انجام شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با بیان اینکه در ایام تاسوعا و عاشورا در سطح شهر ۲۴ مورد حادثه و ۱۴ مورد حریق اتفاق افتاد که ا حضور بموقع نیروهای آتش نشانی امدادرسانی و اطفا شد، گفت: در این دو روز تعداد تماس‌های شهروندان با شماره ۱۲۵ سازمان، یک هزار و ۸۴۵ مورد بوده است.

گلابی با اشاره به آماری از اقدامات شده در دهه نخست ماه محرم، تصریح کرد: در مدت ۱۰ روز نخست ماه محرم ۲۰۹ مورد استقرار خودروهای اطفائیه با حضور ۴۱۸ نفر آتش‌نشان در محل‌های سوگواری و ۲۱۰ گشت ایمنی از طریق ایستگاه‌های آتش نشانی انجام شد.

وی با بیان اینکه در دهه نخست ماه محرم امسال ۱۴۰ حریق و ۲۰۱ حادثه در شهر اتفاق افتاد که که با حضور بموقع نیروهای آتش نشان اطفا و امدادرسانی شده است، اظهار کرد: در این مدت ۱۳ هزار و ۸۵ تماس با ۱۲۵ آتش نشانی برقرار شده است.

کد خبر 441722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.