فراخوان جایگاه‌داران برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده لغو شود

رئیس هیأت مدیره کانون سراسری جایگاه‌داران در نامه‌ای به رئیس سازمان امور مالیاتی خواستار لغو فراخوان جایگاه داران برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده شد.

به گزارش ایمنا، همایون صالحی رئیس هیأت مدیره کانون سراسری جایگاه داران در نامه‌ای به رئیس سازمان امور مالیاتی خواستار لغو فراخوان جایگاه داران برای اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده شد.

در این نامه آمده است: در پی صدور بخشنامه شماره ۲۱۰/۹۹/۳۵ به تاریخ ۱۳۹۹/۴/۱۰ بند (پ) آن سازمان، جایگاه داران محترم مشمول پرداخت عوارض و مالیات بر ارزش افزوده خدمات جایگاه‌ها به مأخذ ارزش خدمات آن گردیده‌اند و هزینه خدمات (حق‌العمل) جایگاه‌های مذکور توسط کار گروهی متشکل از، وزارت نفت - سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان - سازمان برنامه و بودجه، تعیین و به تصویب هیئت محترم وزیران می‌رسد.

با توجه به بند سوم ذیل جدول تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ هزینه خدمات جایگاه‌ها (حق‌العمل) از ۱۳۹۹/۱/۱ از مصرف کننده نهایی دریافت می‌شود و از سوی دیگر در بند (پ) بخشنامه یادشده تاکید گردیده هزینه خدمات نیز به تصویب هیئت وزیران می‌رسد و لذا به آینده موکول کردید که تاکنون پس از گذشت شش ماه از سال، آن هزینه مصوب و ابلاغ نشده است و از سوی دیگر مغایر مصوبه مجلس بند ۳ تبصره ۱۴ می‌باشد. خواهشمند است با توجه به مراتب مذکور نسبت به تعلیق بخشنامه شماره ۱۱۰/۹۹/۳۵ و لغو فراخوان جایگاه‌های کشور تا تعیین تکلیف نهایی و اجرای دقیق مصوبه مجلس دستور مقتضی مبذول فرمائید.

منبع: فارس

کد خبر 441689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.