خرید ۵۷۳ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی توسط موسسات مالی

بانک مرکزی طی اطلاعیه‌ای از خرید ۵۷۳.۱ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانک‌ها و سایر موسسات مالی از طریق فرآیند حراج و خارج از حراج (از طریق بورس) در ۱۲ دوره حراج هفتگی خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک مانند بسیاری از بانک‌های مرکزی، در راستای کاهش هزینه‌های معاملاتی، تسهیل دسترسی بانک‌ها و مؤسسات مالی غیربانکی به اوراق بدهی دولتی و نیز اتکای تأمین مالی دولت از محل فروش اوراق بهادار، از روز سه‌شنبه ۱۳ خرداد ماه سال جاری نسبت به فروش هفتگی اوراق بدهی دولتی به روش حراج با سررسیدها و کوپن‌های سود مختلف در دوره هفتگی اقدام کرده است.

در ۱۲ دوره حراج هفتگی تا پایان مردادماه ۱۳۹۹، در مجموع ۵۷۳.۱ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی غیربانکی از طریق فرآیند حراج و خارج از حراج (از طریق بورس) خریداری شد. مجموع سفارش‌های بانک‌ها و مؤسسات مالی غیربانکی نیز در این ۱۲ دوره حدود ۱۲۵۰.۱ هزار میلیارد ریال بوده است.

لازم به ذکر است در دوازده حراج برگزار شده بانک‌ها ۶۹ درصد، صندوق‌ها و نهادهای مالی چهار درصد و سایر سرمایه‌گذاران ۲۷ درصد اوراق را خریداری کردند.

کد خبر 441047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.