بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی در پی تحرکات بامدادی در مرز لبنان

ارتش رژیم صهیونیستی به بهانه شلیک شدن گلوله از مرز لبنان مدعی شد مواضعی را در جنوب لبنان هدف حمله هوایی قرار داده است.

به گزارش ایمنا، ساعات به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش رژیم صهیونیستی صبح امروز (چهارشنبه) در پی تحرکات بامدادی در مرز شمالی فلسطین اشغالی با لبنان، بیانیه‌ای درباره این تحولات صادر کرده و ادعاهایی را مطرح ساخت.

به نوشته وب‌گاه «تایمز اسرائیل»، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که بالگردها و هواپیماهای جنگی این رژیم به چند پست دیدبانی متعلق به جنبش مقاومت حزب‌الله در جنوب لبنان حمله کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی بهانه این تجاوز ادعایی جدید خود را، شلیک شدن گلوله‌هایی از سمت لبنان به نظامیان اسرائیلی در این سوی مرز عنوان کرده و این در حالی است که هیچ مدرکی برای اثبات مدعای خود ارائه نداده است.

بر این اساس، در بیانیه مذکور که چندین ساعت بعد از تحرکات بامدادی و شلیک منورهایی در منطقه مرزی جنوب لبنان صادر شده، آمده است: «شب گذشته در جریان فعالیت عملیاتی در شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی)، از لبنان به سمت نیروهای ارتش اسرائیل تیراندازی شد. ما با شلیک پاسخ دادیم و هواپیماهایمان به پست‌های دیدبانی حزب‌الله در نزدیکی مرز حمله کردند».

به نوشته این پایگاه خبری، ارتش اسرائیل با ادعای اینکه در تحولات بامدادی هیچ نظامی صهیونیست مجروح نشده و از سوی لبنان نیز تلفاتی گزارش نشده، افزود: «این یک اتفاق جدی و شدید است و ما برای مبارزه با هر تهدیدی علیه مرزهایمان آماده هستیم».

تصاویر منتشر شده توسط شبکه «کان‌نیوز» نشان می‌دهد که در پی شلیک منورهای نظامیان اسرائیلی، بخشی از زمین‌ها و اراضی جنوب لبنان دچار آتش‌سوزی شده‌اند.

صهیونیست‌ها در حالی سعی کردند با این بیانیه خود را حائز دست برتر در تحرکات مرز لبنان نشان دهند که پیش‌تر در بیانیه‌ای به تمام ساکنان شهرک‌های نزدیک مرز شمالی فلسطین اشغالی دستور داده شده بود که در خانه‌های خود بمانند و تا اطلاع ثانوی بامداد را در پناهگاه بگذارند.

ساعات آغازین بامداد امروز بود که شبکه المیادین گزارش داد که نظامیان صهیونیست بیش از ۳۰ گلوله منور در منطقه «میس الجبل» و «حولا» در جنوب لبنان شلیک کرده‌اند.

منبع: فارس

کد خبر 440990

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.