"بنو" از بازار پایه به بازار دوم ارتقا یافت/ کشف قیمت ۱۸۳۳۰ ریالی هر سهم در بازار جدید

شرکت بیمه تجارت نو در نماد «بنو» پس از ارتقا از تابلو زرد بازار پایه به بازار دوم فرابورس ایران، امروز در جریان گشایش نماد با قیمت هر سهم ۱۸۳۳۰ ریال، معاملات خود را در بازار اصلی فرابورس آغاز کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، «بنو» نخستین نماد معاملاتی است که از ابتدای امسال در بازار فرابورس به روش گشایش نماد عرضه می‌شود و بدین ترتیب امروز سوم شهریورماه ۹۹ دوازدهمین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران (به روش گشایش نماد) رقم خورد در حالی که سایر عرضه‌های اولیه سال جاری به روش ثبت سفارش انجام شده است.

شرکت بیمه تجارت نو که در گروه «بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تأمین اجتماعی» و زیرگروه «فعالیت‌های مالی و اجرایی» قرار دارد در جریان گشایش نماد، میزبان جابه‌جایی ۱۱ میلیون و ۱۷۹ هزار سهم به ارزش معاملاتی بیش از ۲۰۴ میلیارد ریال بود که سهامداران حقیقی، مشارکت حدود ۳۳ درصدی و سهامداران حقوقی مشارکت ۶۷ درصدی در سمت خرید سهام «بنو» داشتند.

از سوی دیگر با آغاز معاملات سهام بنو در بازار دوم فرابورس، دامنه نوسان قیمت روزانه این سهم از سه درصد (مربوط به تابلو زرد بازار پایه) به پنج درصد تغییر یافت.

لازم به ذکر است شرکت بیمه تجارت نو پس از احراز تمامی شرایط لازم برای پذیرش از ۱۶ تیرماه سال جاری به عنوان دویست و هجدهمین نماد معاملاتی (یکصد و سی‌امین مین شرکت در بازار دوم) در فهرست نرخ‌های فرابورس ایران درج شد.

طبق امیدنامه این شرکت، آخرین سرمایه ثبت‌شده این شرکت که در اوایل سال ۹۵ تأسیس شده و در زمینه انجام عملیات بیمه‌ای مستقیم در انواع رشته‌های بیمه زندگی و غیرزندگی، تحصیل پوشش بیمه‌های اتکائی، سرمایه‌گذاری و … فعالیت می‌کند، یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

کد خبر 440722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.