افزایش ۳۵۰۰ کیلومتری راه‌های روستایی تا پایان دولت دوازدهم

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه با هدف محرومیت زدایی در مرداد امسال دو هزار و ۴۵۰ کیلومتر راه‌ روستایی آسفالته اضافه شد،گفت: هدفگذاری این است که سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه دیگر تا پایان دولت به راه روستایی اضافه شود.

به گزارش ایمنا، محمد اسلامی اظهار کرد: پروژه‌هایی که در مسیر توسعه ملی و پیشرفت کشور مؤثر است به عنوان یک بال حرکتی قرار گرفت و افتتاح شد.

وی پیرامون اقداماتی که در حوزه محرومیت زدایی در دستور کار قرار گرفت، گفت: این وزارتخانه با هدف عدالت منطقه‌ای و شعار انقلاب برای محرومیت زدایی برنامه‌ریزی کرده و پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، مناطق مختلف روستایی وجود داشت که از راه مناسب برخوردار نبودند و در مرداد ماه ۹۸ وعده شد تا یکسال دیگر دو هزار کیلومتر راه روستایی نیمه تمام را تکمیل و راه جدید احداث و آسفالت شود.

وی اظهار کرد: اکنون آنچه که گفته شد، عملیاتی و به بهره برداری رسیده، در عین حال موضوع‌هایی مانند «سیل» و «کرونا» موجب تأخیر اجرای پروژه‌ها شد، اما در مرداد ماه امسال دو هزار و ۴۵۰ کیلومتر به راه‌های آسفالته اضافه شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: بر اساس تلاش‌های جهادگرانه انجام شده در منطقه بشاگرد در استان خراسان جنوبی، در کمتر از ۷۰ روز پلی ساخته شد که موجب ارتباط ده‌ها روستا به یکدیگر شد، در حالی که سال‌ها از این امکان برخوردار نبودند.

اسلامی با بیان اینکه توجه اساسی به پروژه‌های توسعه و پیشرفت ملی در همه شاخه‌های حمل‌و نقل، برنامه مهم دیگر این وزارتخانه در دولت تدبیر و امید است و برای تکمیل پروژه‌های ناتمام برنامه‌ریزی شده است.

وی اجرای پروژه ساخت ادامه «اتوبان شهید همت» که در ۹ سال ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشت در مدت یکسال فعالیت (۱۳۹۸) به پیشرفت ۱۰۰ درصدی و افتتاح رسید که رکود در ساخت اتوبان محسوب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه تهران- شمال که در ۲۴ سال پیشرفت فیزیکی ۱۷ درصدی و به عنوان یکی از مفاخر مهندسی و عمرانی کشور روی زمین مانده بود، به مرحله افتتاح رسید و پیشرفت فیزیکی این آزادراه در زمانی که پروژه تحویل وزارت راه شد ۷۸ درصد بود و در یکسال و نیم گذشته به پیشرفت ۱۰۰ درصدی رسید.

منبع: ایرنا

کد خبر 440676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.