۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
معجونی طلایی برای درمان سرفه

دانشمندان انگلیسی توانستند بهترین راه کاهش و جلوگیری از مصرف آنتی بیوتیک‌ها را برای درمان سرفه پیدا کنند.

به گزارش ایمنا، کارشناسان دانشگاه آکسفورد می‌گویند پزشکان بهتر است برای بیماران یک قاشق غذاخوری عسل به جای آنتی بیوتیک تجویز کنند. یکی از رایج‌ترین راه درمان سرماخوردگی استفاده از قرص‌های آنتی بیوتیک است که ایمنی ضد باکتریایی بدن را افزایش می‌دهد، اما در جدیدترین مشاهدات، کارشناسان انگلیسی متوجه شده‌اند که عسل یکی از بهترین جایگزین‌ها برای این قرص‌های آنتی بیوتیکی است. این کارشناسان تأثیر عسل را در سرکوب کنندگی سرفه‌ها در مقایسه با آنتی هیستامین‌ها و مُسکن‌ها مقایسه کردند.

انگلیسی‌ها با مشاهده نتیجه مقایسه خود متوجه شدند که عسل در تسکین سرفه، گلودرد و گرفتگی گلو بسیار مؤثرتر است. این معجون طلایی تا ۳۶ درصد میزان سرفه همچنین شدت سرفه را تا ۴۴ درصد کاهش می‌دهد و حتی متوجه شده‌اند که عسل در مقایسه با آنتی هیستامین، دیفن هیدرامین به طور قابل توجهی بهتر بوده، زیرا ۵۰ درصد شدت سرفه را کاهش می‌دهد.

شواهدی نیز وجود دارد که عسل زمان لازم برای بهبودی عفونت دستگاه تنفسی را تا دو روز کاهش می‌دهد. متخصصان نگران هستند که پزشکان بیش از حد آنتی بیوتیک‌ها را برای سرفه و سرماخوردگی تجویز کنند، که این امر به ندرت لازم است، زیرا بیشتر این موارد ناشی از ویروس‌ها هستند و آنتی بیوتیک‌ها نمی‌توانند موارد ویروس را کاهش دهند.

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، عسل یک ماده ارزان، در دسترس و دارای مضرات محدود است و فقط برای افرادی که آلرژی دارند و نوزادان زیر یک سال خطر دارد اما دیگران به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

کد خبر 440589

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.