۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
وزیر دفاع ایران وارد مسکو شد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی وزیر دفاع فدراسیون روسیه امروز وارد مسکو شد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان برای دیدار و گفتگو با مقامات عالیرتبه روسیه، دقایقی پیش وارد فرودگاه ونوکووای مسکو شد.

وب که به دعوت رسمی همتای روسی خود به مسکو سفر کرده است، همچنین در مراسم گشایش ششمین نمایشگاه نظامی-فنی و مسابقات بین‌المللی نظامی روسیه، موسوم به «آرمی ۲۰۲۰»، که با حضور ۱۲۰ هیأت رسمی از ده‌ها کشور جهان برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

مذاکره و رایزنی با سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه، باریسوف معاون رئیس جمهور و چیمیزوف رئیس روس‌تک، از برنامه‌های دیگر وزیر دفاع کشورمان در مسکو خواهد بود.

حاتمی در بدو ورود به مسکو در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن اشاره به همکاری‌های عمیق دفاعی و امنیتی تهران و مسکو گفت: موضوعات مختلفی از جمله امنیت منطقه‌ای، انتقال فناوری‌های دفاعی، تبادل تجربیات دفاعی-نظامی که همواره در سال‌های اخیر در دستور کار مذاکرات دو کشور قرار داشت، در این سفر به طور مفصل مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران، فدراسیون روسیه را کشوری دوست و هم‌پیمان در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی می‌داند و همواره تعاملات دفاعی خوبی بین دو کشور برقرار بوده است.

وزیر دفاع تصریح کرد: در این سفر تلاش خواهد شد به موضوعات مختلفی از جمله ارتقا امنیت در غرب آسیا، چگونگی مواجه شدن با بحران‌های احتمالی و راه‌های افزایش قدرت نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران با همکاری فدراسیون روسیه، مورد بحث و مذاکره قرار خواهد گرفت.

کد خبر 440328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.