آغاز ثبت نام نوسازی تاکسی‌های فرسوده بندرعباس

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: با توجه به صدور مجوز شماره‌گذاری تاکسی‌های دوگانه سوز با سطح آلایندگی یورو ۴، ثبت نام نوسازی تاکسی‌های فرسوده بندرعباس آغاز شد.

به گزارش ایمنا، حسین اخلاقی اظهار کرد: با هدف ارتقای استاندارد خودروهای حمل و نقل عمومی و با توجه به صدور مجوز شماره‌گذاری تاکسی‌های دوگانه سوز با سطح آلایندگی یورو ۴، ثبت‌نام متقاضیان شرکت در طرح نقدی نوسازی تاکسی‌های فرسوده بندرعباس آغاز شده است.

وی افزود: این طرح تا پایان مهر ماه سال جاری برای کلیه رانندگان تاکسی شهری اجرایی خواهد بود.

اخلاقی با اشاره به اینکه تاکسی‌هایی که به عمر ۱۰ سال رسیده باشند فرسوده محسوب می‌شوند، اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی خاص در بندرعباس عمر مفید و بهینه تاکسی‌های شهری را کاهش می‌دهد، بدیهی است که یک خودرو تاکسی صفر یورو ۴ بسیار بهتر از خودرو یورو ۱ و ۲ که سال‌ها از عمر فرسودگی آن گذشته، عمل می‌کند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس خاطر نشان کرد: ورود هر خودرو به ناوگان تاکسیرانی باید به تصویب شورای عالی ترافیک شهرهای کشور برسد، و در حال حاضر دو خودرو پژو ۴۰۵ و سمند مشمول این شرایط هستند.

وی عنوان کرد: رانندگان می‌توانند با مراجعه به معاونت برنامه ریزی و نظارت این سازمان واقع در ساختمان اداری پایانه مسافربری خلیج فارس نسبت به ثبت نام تاکسی جدید اقدام کنند.

منبع: ایسنا

کد خبر 440265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.