بهره‌برداری از ۳۵ پارک محله‌ای در تبریز

شهردار تبریز از افتتاح و بهره برداری ۳۵ پارک محله‌ای طی ۳۲ ماه اخیر در نقاط مختلف سطح شهر خبر داد.

به گزارش ایمنا، ایرج شهین باهر با بیان اینکه در این دوره مدیریت شهری در شهر تبریز هیچ گونه تغییر کاربری فضای سبز رخ نداده، اظهار کرد: با وجود اینکه بخش قابل توجهی از درآمدهای شهرداری از محل تغییر کاربری محقق می‌شود، طی سه سال گذشته هیچ درآمدی از این بخش نداشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه از ابتدای دوره فعلی مدیریت شهری از تغییر کاربری فضای سبز جلوگیری شده است، افزود: این چشم‌پوشی از درآمد تغییر کاربری در حالی است که علاوه بر اداره شهر، رویکرد حفظ و توسعه فضای سبز همواره مورد تاکید بوده و به بهای شهر فروشی، شهر را اداره نکرده‌ایم.

شهردار تبریز یادآور شد: در راستای سیاست‌های کلان شورای پنجم در خصوص توسعه فضای سبز تبریز، سال ۹۹ سال فضای سبز نامگذاری شده و برنامه‌های قابل توجهی در این حوزه مدنظر قرار دارد. شورای پنجم از جمله شوراهایی است که در این دوره تغییر کاربری فضای سبز انجام نشده است و اگر جابجایی هم اتفاق افتاده، موردی برای آن جایگزین شده است.

وی با بیان اینکه افتتاح ۳۵ پارک محله‌ای طی ۳۲ ماه موجب افزایش قابل توجه فضای سبز خواهد شد، گفت: این روند طی سال جاری نیز تداوم یافته و حدود ۲۰ پارک در حال احداث است که برخی از آنها ۱۰ هکتاری هستند.

شهین باهر ادامه داد: تلاش داریم تا اردیبهشت ۱۴۰۰ پارک باغ‌شمال را به عنوان بزرگترین پارک داخل شهر افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد و شفافیت در حوزه‌های مختلف از جمله ماده ۱۰۰ در رأس اقدامات شهرداری تبریز است، اظهار کرد: به رغم اینکه انجام این اقدامات، توسعه فضای سبز نیز فراموش نشده و برای سال ۹۹ پروژه‌های متعدد مسیر گشایی و فضای سبز پیش بینی شده است.

شهردار تبریز افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون با وجود قیمت بالای قیر، ۱۵۵ هزار تن آسفالت ریزی در سطح شهر انجام یافته که این امر با حمایت و کمک کارکنان و مدیران شهرداری که در صف اول خدمت رسانی هستند، محقق شده است.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و بدهی‌های پیشین شهرداری، عملکرد شهرداری و شورای پنجم را قابل توجه و قابل دفاع ارزیابی کرد و افزود: کارکنان شهرداری تبریز حتی تا ساعات پایانی شب هم کار می‌کنند تا مشکلات را رفع کنند و امروز شاهد افتتاح این پروژه‌ها باشیم.

کد خبر 440164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.