کلانشهر اصفهان ۲۵ روز هوای ناسالم داشت

کلانشهر اصفهان از ابتدای سال جاری تا پایان ماه مرداد، دو روز هوای پاک، ۱۲۸ روز هوای قابل قبول(سالم)، ۲۴ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و یک روز هوای ناسالم برای عموم را تجربه کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز _شنبه یکم شهریور_ با میانگین ۹۵ در وضعیت سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۸۶ همچنان وضعیت سالم را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۰۵، خیابان استانداری روی عدد ۹۰، بزرگراه خرازی روی عدد ۹۷، خیابان پروین روی عدد ۸۶ و خیابان رودکی روی عدد ۵۱ گزارش می‌شود.

کلانشهر اصفهان از ابتدای سال جاری تا پایان ماه مرداد، ۲ روز هوای پاک، ۱۲۸ روز هوای قابل قبول (سالم)، ۲۴ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم برای عموم را تجربه کرد.

همچنین کیفیت هوا در خمینی شهر و شاهین شهر با میانگین ۷۹، مبارکه با میانگین ۵۹، کاشان با میانگین ۸۳ و نجف آباد با میانگین ۷۰ در وضعیت سالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاههای پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منو کسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 440138

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.