آغاز احداث ۲۶۰ واحد مسکونی ویژه مددجویان بهزیستی در ۴ استان

عملیات اجرایی ساخت ۲۶۰ واحد مسکن مددجویی با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و سازمان بهزیستی در چهار استان کشور آغاز شد.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی سازمان بهزیستی، قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در این مراسم ضمن قدردانی از فعالیت‌های محرومیت‌زدایی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی بر اساس فاز اول تفاهم نامه همکاری بهزیستی و قرارگاه برای ساخت یک هزار و ۵۰۰ واحد مددجویی تا پایان سال ۱۳۹۹ شروع م شود، افزود: اعتبار مورد نیاز اجرای این پروژه به صورت ۷۵ درصد سهم بهزیستی و ۲۵ درصد سهم قرارگاه تأمین شده است.

وی تفاوت این پروژه را با سایر پروژه‌های مشابه در سهم آورده مددجویان اعلام کرد و افزود: در این پروژه غیر از معرفی زمین، مددجو هیچ مبلغی را پرداخت نمی‌کند.

رئیس سازمان بهزیستی تصریح کرد: تاکنون یک هزار و ۲۲۶ خانوار واجد شرایط به قرارگاه معرفی شده‌اند که پس از بررسی‌های انجام شده پرونده ۸۳۰ خانوار تأیید و کار بررسی ۱۴۴ خانوار هم در مرحله بررسی زمین است و ۲۵۲ خانوار هم در بحث زمین معرفی شده مشکلاتی داشته اند که در حال رفع ایرادات هستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با تاکید بر همکاری تنگاتنگ ادارات کل بهزیستی با سپاه پاسداران استان‌ها، ابراز امیدواری کرد تا در نتیجه همکاری ایجاد شده در پایان سال ۹۹ شاهد خانه‌دار شدن هزار و ۵۰۰ خانوار مددجوی واقع در دهک‌های ۱ الی ۳ باشیم.

دکتر محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا نیز در این مراسم با بیان اینکه عملیات احداث اولین واحد تفاهم شده در بهمن ماه سال گذشته و همزمان با گرامیداشت ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در حاشیه شهر نیشابور آغاز شد که طی یک ماه آینده تحویل مددجو می‌شود.

دکتر محمد افزود: عمده واحدهای قابل احداث در مناطق روستایی و صعب العبور قرار دارند که با تمام توان برای اجرای به موقع تفاهم ایجاد شده با بهزیستی و تحویل مسکن مناسب به مددجویان این سازمان تلاش می‌کنیم.

شایان ذکر است از مجموع این ۲۶۰ واحد، ۵۸ واحد در استان آذربایجان شرقی، ۳۵ واحد در استان آذربایجان غربی، ۵۴ واحد در استان فارس و ۱۱۳ واحد در استان کرمان احداث می‌شود.

کد خبر 439510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.