رشد ۱۶ درصدی صادرات محصولات کشاوزی در ۴ ماهه ۹۹

بر اساس آمارهای کارشناسی شده سازمان توسعه تجارت ایران صادرات محصولات کشاورزی طی چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ ارزش و وزن به ترتیب ۱۶ و ۲۵ درصد رشد نشان می‌دهد. در این مدت صادرات محصولات صنایع غذایی نیز به لحاظ وزنی نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱ افزایش یافته است.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، طبق آمارهای کارشناسی شده سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات محصولات کشاورزی طی چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ ارزش و وزن به ترتیب ۱۶ و ۲۵ درصد رشد نشان می‌دهد. طی دوره یادشده صادرات محصولات صنایع غذایی نیز به لحاظ وزنی نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۱ رشد را نشان می‌دهد. ظرفیت‌های تولیدی محصولات بخش کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی وابسته به این بخش مهم اقتصادی نوید نشان‌دهنده قابلیت‌های متنوع این بخش برای ارزآوری بیشتر است.

همچنین، صادرات بخش کشاورزی به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت ایران از حیث حمایت از تولید و اشتغال در تمامی برنامه‌های پنج‌ساله توسعه کشور مورد توجه ویژه بوده که امیدواریم با تلاش همه فعالان اقتصادی اعم از تولیدکنندگان و صادرکنندگان این حوزه برای تولید و صادرات ناب و هدفمند و همچنین با کمک دستگاه‌های اجرایی برای تأمین و تجهیز زیرساخت‌های صادرات در مناطق تولید و مبادی گمرکی به ویژه مناطق مرزی کشورمان به اهداف کمی پیش بینی شده دست پیدا کنیم.

لازم به ذکر است، توسعه کمی و کیفی بخش کشاورزی به ویژه رشد هدفمند و اثربخش صادرات آن به عنوان مهمترین بخش زیربنایی کشور از حیث تأمین امنیت غذایی داخل و تأمین کننده بخشی از سبد صادرات غیرنفتی، نیازمند هماهنگی، همگرایی و هم افزایی هوشمندانه تمامی ارکان اجرایی و قانونگذاری کشور برای اتخاذ تدابیر راهگشا و به‌کارگیری مؤثر امکانات و ابزارها بوده و قطعاً هدف و اولویت نخست حمایت از جامعه بهره برداران پرتلاش و کشاورزان زحمتکش این بخش است.

کد خبر 438633

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.