برای بیمه خبرنگاران هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: خبرنگاران و عکاسان می‌توانند در سامانه رسانه‌ای کشور عضو شوند و با ثبت آثار خود به صورت خودکار هویت آنها تأیید و به صندوق هنر معرفی می‌شوند. بنابراین ما برای بیمه کردن خبرنگاران و عکاسان آمادگی کامل داریم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، رمضانعلی معتمدی صبح امروز _سه شنبه ۲۱ مردادماه_ در وبینار گرامیداشت روز خبرنگار که در استانداری اصفهان برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز خبرنگار اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید پاسخگوی خبرنگاران باشند، اینکه مدیران در اتاق خود را روی خبرنگاران می‌بندند یا روابط عمومی‌هایی که برای حضور خبرنگاران همکاری نمی‌کنند امر پسندیده ای نیست؛ زیرا حق قانونی یک خبرنگار مطالبه گری است و در همین راستا مدیران اجرایی باید پاسخگوی خبرنگاران باشند. خبرنگاران صدای مردم هستند و مسئولان باید صدای مردم را بشنوند و در این راستا مدیران باید با خبرنگاران همکاری کنند. خبرنگاران نیز با توجه به علم و استعداد خود می‌دانند چگونه باید مسائل اطلاع رسانی استان را بدون ایجاد حاشیه انجام بدهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تاکید کرد: مشکلات خبرنگاران بر کسی پوشیده نیست و باید به آن‌ها توجه و راهکارهای حل آن‌ها را بررسی کرد تا مشکلات این قشر بر طرف شود. در همین راستا پیشنهاد می‌کنم شورای راهبردی رسانه با حضور نمایندگان ارشاد و اصحاب رسانه تشکیل شود تا بتوانیم در طول سال مشکلات خبرنگاران را بررسی کرده و با پیشنهاد راهکار به قانونگذار این مشکلات را برطرف کنیم. اینکه مشکلات خبرنگاری را بشنویم و فراموش کنیم امر پسندیده ای نیست.

معتمدی ادامه داد: شورای اطلاع رسانی تسهیلگر ارتباط بین خبرنگاران و مسئولین دستگاه‌های اجرایی است شفافیت در بحث اطلاع رسانی باید دنبال شود، زیرا خبرنگاران و اصحاب رسانه در سخت‌ترین شرایط حضور دارند.

وی افزود: در بحث بیمه خبرنگاران هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و خبرنگاران و عکاسان می‌توانند در سامانه رسانه‌ای کشور عضو شوند و با ثبت آثار خود به صورت خودکار هویت آنها تأیید و به صندوق هنر معرفی می‌شوند. بنابراین ما آمادگی کامل برای بیمه کردن خبرنگاران و عکاسان را داریم.

خبرنگاران اصفهان دارای مسکن می‌شوند

امیراحمد زندآور، مدیرعامل خانه مطبوعات نیز در این جلسه اظهار کرد: به لحاظ نوع کار رسانه هر روز، روز خبرنگار است. خبرنگاران اصفهان در این مدت با توجه به شرایط ویژه کرونا در کشور همواره خدمت رسانی خود را ادامه دادند.

وی افزود: در حال حاضر چهار مجموعه فعال رسانه‌ای در اصفهان وجود دارد بسیج رسانه، انجمن عکاسان، خانه مطبوعات و انجمن صنفی روزنامه‌نگاران که حدود هزار و ۵۰۰ نفر خبرنگار و عکاس در این مجموعه‌ها فعال هستند و هرکدام زیر مجموعه یکی از نهادها قرار دارند به فرض مثال خانه مطبوعات زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و راهبردهای معینی را در پیش دارد.

مدیرعامل خانه مطبوعات اصفهان تاکید کرد: خبرنگاران بدون هیچ چشمداشتی در طول سال فعال هستند و جا دارد در روز خبرنگار به دغدغه‌های این قشر پرداخته شود. طی سال‌های گذشته هر روز بر تعداد مشکلات خبرنگاران از جمله بیمه و امنیت شغلی افزوده شده و برخی از مشکلات این قشر به مشکلاتی تمام نشدنی تبدیل شده است.

زندآور ادامه داد: حدود دو ماه است که با همت شهرداری اصفهان قطعه زمینی برای مسکن خبرنگاران در بهارستان و اصفهان معین شده و در حال تغییر کاربری است تا بتوانیم مشکل مسکن خبرنگاران را برطرف کنیم. همچنین هفته گذشته نیز با وزیر راه و شهرسازی پیرامون مسکن خبرنگاران صحبتی داشتیم که ایشان قول دادند مشکل مسکن خبرنگاران را در کل کشور برطرف کنند. همچنین تقاضا شد مدیرکل راه و شهرسازی مشکلات زمین‌های معین شده در اصفهان و بهارستان برای خبرنگارانرا  برطرف کنند.

زندآور گفت: خبرنگاران در دوران شیوع ویروس کرونا آسیب‌های جدی تحمل کردند و هفت نفر از خبرنگاران به این بیماری مبتلا شدند که به لطف خدا همه آن‌ها بهبود یافتند.

کد خبر 438231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.