پروانه ساخت پلاسکو هفته آینده صادر می‌شود

شهردار منطقه ۱۲ تهران از صدور پروانه ساختمان پلاسکو در هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایمنا، علی محمد سعادتی در خصوص صدور پروانه ساختمان پلاسکو گفت: پروانه ساختمان پلاسکو در حال انجام عملیات نهایی است و انشاالله ظرف هفته آینده حتماً صادر می‌شود.

او در خصوص وضعیت کسبه پارکینگ پروانه در پی تبدیل مکان کسب درآمدشان به پارکینگ ساختمان پلاسکو گفت: پارکینگ پروانه دو مسئله جدی داشت؛ این پارکینگ ناایمن بود و همچنین شیوع کرونا و تمهیداتی که برای جلوگیری از تجمع اتخاذ شد، منجر به تعطیلی پارک شد. پس از آن پیشنهاد دادیم بخشی از کسبه‌ای که نیاز اقتصادی جدی تری دارند در پارک شهر استقرار پیدا کنند.

سعادتی افزود: اما بین کسبه بحثی پیش گرفته شد که از این مکان به جای دیگری نمی‌رویم. در نهایت نزدیک به ۵۰۰ کسبه برای جابجایی اعلام آمادگی کردند و ما نیز در تلاش بودیم و هستیم که این بازار مجدداً برگزار شود، اما به پیک دوم کرونا برخورد کردیم و دست به عصاتر حرکت می‌کنیم.

شهردار منطقه ۱۲ در پاسخ به این سوال که ایجاد آن فضا در پارک شهر با چه ملاحظاتی انجام شده؛ آیا به مساله ترافیک و آسیب‌های احتمالی که به محیط پارک وارد می‌شود توجه شده است؟ گفت: در پارکینگ پروانه اجناس ارزشمندی عرضه می‌شود و نمی‌توانیم اجازه دهیم بساط خود را کنار خیابان پهن کنند، چرا که امکان دزدی و سرقت وجود دارد، تقریباً در پنجشنبه و جمعه هر هفته بین ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر از پارکینگ بازدید می‌کردند و پذیرش این جمعیت نیازمند تسهیلاتی است و با توجه به اینکه پارک شهر قابل محصور و قابل کنترل است و پیاده روهای عریضی نیز دارد، می‌توانیم با تدابیری از جمله ایجاد سایه‌بان و تدابیری که نیازی به ساخت و ساز نداشته باشد آنها را در این فضا مستقر کنیم. امیدواریم وضعیت کرونا کاهش یابد و بتوانیم زمینه استقرار در پارک را فراهم کنیم.

او در خصوص ادامه پرداخت تسهیلات حمایتی به افراد کم درآمد شاغل در پارکینگ پروانه گفت: در طی دو مرحله کمک‌هایی را خدمتشان تقدیم کردیم و به محض اینکه سیاست گذاری‌های کلان شهرداری اقتضا کند و اقدامات تکمیلی هم نیاز باشد، حتماً انجام می‌دهیم.

منبع: ایلنا

کد خبر 437663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.