نخستین نوبت کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ آغاز شد/۸۵ داوطلب به کرونا مبتلا هستند

نخستین نوبت کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ با رقابت ۳۲۱ هزار و ۵۰۴ داوطلب از سراسر کشور آغاز شد؛ این آزمون تا ظهر امروز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه ادامه دارد.

به گزارش ایمنا، دومین کنکور سراسری کشور در شرایط شیوع کرونا از ساعت ۸ صبح امروز پنجشنبه در مقطع کارشناسی ارشد کلید خورد. در این نوبت از کنکور، ۳۲۱ هزار و ۵۰۴ داوطلب در ۳۳ رشته امتحانی در حال رقابت هستند.

کل آمار داوطلبان ثبت نام کننده در آزمون کارشناسی ارشد با احتساب داوطلبان متقاضی در رشته‌های امتحانی دوم یا شناور ۶۹۴ هزار و ۴۱۷ نفر و آمار داوطلبان بدون احتساب رشته‌های شناور، ۶۴۷ هزار و ۵۵۴ نفر است.

از تعداد ۶۴۷ هزار و ۵۵۴ نفر (بدون احتساب رشته‌های شناور) ۳۲۴ هزار و ۱۲۶ نفر زن و ۳۲۳ هزار و ۴۲۸ نفر مرد هستند؛ در واقع ترکیب جنسیتی کنکور کارشناسی ارشد حدود ۵۰-۵۰ است. ترکیب جنسیتی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد با احتساب متقاضیان رشته‌های شناور، شامل ۳۴۴ هزار و ۵۵۸ نفر زن و ۳۴۹ هزار و ۸۵۹ نفر مرد است.

آمار سایر داوطلبان حوزه‌های امتحانی

در نوبت صبح روز جمعه ۱۷ مردادماه ۲۸۳ هزار و ۴۱۴ داوطلب در ۳۶ حوزه امتحانی و در روز شنبه ۱۸ مردادماه ۸۹ هزار و ۴۹۹ نفر در ۶۴ حوزه امتحانی به رقابت می‌پردازند. بر اساس اعلام روز گذشته، نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد دهه دوم شهریورماه در سایت این سازمان به اطلاع داوطلبان می‌رسد.

۸۵ داوطلب کرونایی

کنکور کارشناسی ارشد ۸۵ داوطلب مبتلا به کرونا دارد که این افراد هفته گذشته در فرآیند خوداظهاری، از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر دادند. این داوطلبان در بیمارستان مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین با حضور نماینده این وزارتخانه و سازمان سنجش آموزش کشور در آزمون شرکت می‌کنند.

کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در کارشناسی ارشد

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت پذیرش در کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ تعداد ۱۵۷ هزار نفر اعلام شده که این آمار در مقایسه با ظرفیت ۱۷۰ هزار نفری سال گذشته، ۱۳ هزار نفر و معادل هشت درصد کاهش یافته است.

منبع: ایرنا

کد خبر 437512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.