۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
کیفیت هوای اصفهان در وضعیت زرد

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۹۳ در وضعیت سالم ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه - دوازدهم مرداد - با میانگین ۹۳ در وضعیت سالم ثبت شد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۱۶، خیابان‌های رودکی و استانداری روی عدد ۸۴، بزرگراه خرازی روی عدد ۹۵ و خیابان پروین روی عدد ۸۶ گزارش می‌شود.


همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۷۸ و مبارکه با میانگین ۸۱ در وضعیت سالم و در کاشان با میانگین ۱۱۴ برای گروه‌های حساس ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 436711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.