فراخوان وزارت صنعت به سرمایه‌گذاران برای تولید لاستیک سنگین

وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام ارائه زمین رایگان در شهرک‌های صنعتی به سرمایه‌گذاران برای تولید لاستیک سنگین، از همه سرمایه‌گذاران برای ورود به این بخش دعوت کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت صمت، در جلسه قرارگاه جهش تولید عصر امروز با حضور «حسین مدرس خیابانی» سرپرست وزارتخانه اعلام شد: آن دسته از سرمایه‌گذارانی که متقاضی تولید لاستیک سنگین در کشور باشند، علاوه بر دریافت زمین رایگان در شهرک‌های صنعتی، از تسهیلات ریالی تبصره ۱۸ برخوردار شده و منابع ارزی مورد نیاز آنها نیز تأمین خواهد شد.

همچنین در این جلسه مصوب شد تا تولیدکنندگان فعلی تایر سنگین با اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود، در اولویت حمایت‌های ریالی و ارزی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای قرار گیرند.

علاوه بر این مقرر شد به منظور تنظیم بازار لاستیک و تأمین نیاز بازار، گمرک جمهوری اسلامی ایران به فوریت نسبت به ترخیص موجودی لاستیک گمرکات اقدام کند.

تأمین ارز مورد نیاز مواد اولیه تولید لاستیک از جمله مصوبه‌های این جلسه بود.

به گزارش ایرنا، بررسی آمار عملکرد تایر سازان حاکی از تولید ۶۷ هزار و ۷۳۴ تن انواع تایر و تیوب در بهار امسال و رشد ۲۴ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

میزان تولید دوره یاد شده معادل ۱۰ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۶۶۲ حلقه تایر است که از نظر تعداد حلقه تایرهای تولیدی نیز در همسنجی با پارسال رشد ۲۷ درصدی را نشان می‌دهد.

کد خبر 436634

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.