حاتمی: رهنمودهای رهبری عامل شتاب‌بخش تکامل صنایع دفاعی بوده است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با قدردانی از توجه و عنایت ویژه رهبری به دستاورد ارزشمند "جت پیشرفته آموزشی کوثر" به عنوان نماد خودباوری و مقابله با تحریم‌ها گفت: رهنمودهای رهبری عامل تعیین‌کننده‌ و شتاب‌بخش تکامل صنایع دفاعی بوده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع، سرتیپ «امیر حاتمی» روز شنبه از فرمایشات حکیمانه و دلگرم‌کننده فرمانده معظم کل قوا، حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با توانمندی‌های سرشار دانشمندان و متخصصان و فرزندان برومند ایران اسلامی در ساخت و تولید "جت آموزشی پیشرفته تمام ایرانی کوثر " که با همکاری صمیمانه، تعامل و ارتباط تنگاتنگ با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و همه مراکز علمی، صنعتی و دانش بنیان کشور صورت گرفت، قدردانی کرد.

وی افزود: این وزارت در راستای سیاست‌های مقتدرانه نظام مقدس جمهوری اسلامی و با توکل به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار (علیهم السلام) و سرلوحه قرار دادن فرمایشات و تدابیر حکیمانه حضرت مستطاب عالی مبنی بر «مقابله با دشمن وحشی از موضع قدرت» و حمایت‌های بی‌شائبه رئیس جمهوری و دولت خدمتگزار در ساخت انواع تجهیزات و دستاوردهای پیشرفته دفاعی مورد نیاز کشور، برگ زرینی را در دفتر پرآوازه افتخارات انقلاب اسلامی به ثبت رسانید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نشان داد تحریم‌های ظالمانه دشمن در بخش صنعت دفاعی تأثیری در اراده جوانان متعهد و انقلابی وزارت دفاع ندارد و این جوانان توانستند با اقتدار و خودباوری، ایران اسلامی را که روزی تحت سلطه و استثمار کامل و ذلت بار اربابان آمریکایی در حوزه نظامی بود، در ساخت و تولید تجهیزات دفاعی بومی به خودکفایی کامل برسانند.

حاتمی تصریح کرد: طراحی و ساخت "جت آموزشی پیشرفته کوثر"، سامانه پدافندی پیشرفته باور ۳۷۳، انواع موشک‌های بالستیک و کروز، زیردریایی فاتح و ده‌ها و صدها محصول راهبردی خیره‌کننده به دست باکفایت و توانمند فرزندان رشید ملت ایران در سازمان‌های صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و نیروهای مسلح به عنوان نماد بارزی از عزت، توانایی، تحول، خودباوری و همت‌های بزرگ بوده و بی‌تردید رهنمودهای مدبرانه و راهگشای فرماندهی مقتدر و حکیم و حمایت‌های بی‌دریغ دولت و مجلس شورای اسلامی نقطه عطفی در تاریخ صنایع دفاعی کشور و عامل مؤثر و تعیین‌کننده‌ای در شتاب بخشیدن به این حرکت مقدس بوده است.

وی اظهار کرد: ابراز لطف، عنایت و هدایت‌های الهی فرمانده معظم کل قوا، مسؤولیت متولیان "صنعت دفاعی" را دو چندان کرده و موجبات ارتقا روحیه و انگیزه خانواده بزرگ وزارت دفاع و نیروهای مسلح را موجب شده و بی‌تردید این مسیر نورانی پیشرفت و تعالی با قدرت و اراده هر چه بیشتر ادامه خواهد یافت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: مراتب سپاس و قدردانی خالصانه خود، مدیران و متخصصان انقلابی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را از فرمایشات امیدآفرین و امیدبخش رهبر عظیم‌الشان انقلاب اسلامی اعلام داشته و بی‌تردید فرزندان جان بر کف و پا در رکاب ولایت در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از هیچ تلاش و کوششی برای سربلندی و سرافرازی ایران اسلامی و اقتدار روز افزون دفاعی و تحقق تدابیر و اوامر حضرتعالی فروگذار نخواهند کرد.

حاتمی خاطرنشان کرد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در سخنرانی زنده تلویزیونی به مناسبت عید قربان در فرازی از سخنانشان عنوان کردند که تحریم یک جنایت بزرگ است اما مردم به ویژه جوانان، مسؤولان، دانشمندان و فعالان سیاسی از این موضوع برای افزایش اتکا به نفس ملی استفاده کردند.

وی تصریح کد: فرض کنید ما در نیروهای مسلّح احتیاج داشتیم به هواپیمای جت آموزشی، خب به ما نمی‌فروختند؛ ما چه کار کردیم؟ آمدیم هواپیمای جت پیشرفته آموزشی کوثر را در داخل درست کردیم. اگر به ما هواپیمای جت آموزشی می‌فروختند، ما امروز تولید جت آموزشی کوثر را در داخل نداشتیم. ایشان تولید جت آموزشی رزمی کوثر و تولیدات شگفت‌انگیز دفاعی یکی از مصادیق توان کشور برای عبور از تحریم‌های دشمنان عنوان کردند.

کد خبر 436595

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.