سود خالص بزرگترین بانک اردن ۶۶ درصد کاهش یافت

بزرگترین بانک اردن، گزارش داد که در نیمه نخست سال جاری به خاطر شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا، سود خالصش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش ایمنا، بزرگترین بانک اردن، گزارش داد که در نیمه نخست سال جاری به خاطر شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا، سود خالصش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶۶ درصد کاهش داشته است.

نامه صباغ، مقام ارشد گروه بانکی عرب اردن، از جزئیات اقدامات این بانک صحبت نکرد اما گفت که این بانک عربی تصمیم گرفته تا پول بیشتری برای مقابله با تبعات کلان اقتصادی شیوع ویروس کرونا در منطقه و جهان کنار بگذارد.

شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های این بانک در لندن را که هم اکنون یکی از کانون‌های همه‌گیری در جهان به شمار می‌رود تحت تأثیر قرار داده است.

بانک عربی اردن، همچنین یکی از بزرگترین بانک‌های خاورمیانه به شمار می‌رود از افزایش موجودی حساب‌های پس‌انداز و همچنین پرداخت وام خود در سال جاری خبر دادند.

بنا به گفته صباغ، کاهش نرخ بهره بانکی و سقوط قیمت نفت در بازار جهانی از جمله دیگر دلایلی بودند که درآمد این بانک را کاهش دادند.

صباح المصری، مدیر عامل بانک عربی اردن، نیز می‌گوید تبعات اقتصادی شیوع کرونا بی‌سابقه بوده است و حضور این بانک در بازارهای مختلف به تقابل با بحران کمک کرده است.

این بانک اردنی ۴۰ درصد سهام بانک ملی عربی عربستان سعودی را هم در اختیار دارد.

منبع: فارس

کد خبر 435617

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.