۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
قیمت جدید مرغ اعلام شد

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

به گزارش ایمنا، عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از ثبات قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و سخت گیری برخی مشاغل امکان پیش بینی بازار مرغ وجود ندارد چرا که کاهش بیماری و افزایش مصرف در بازار مرغ تأثیر گذار است.
حجت ادامه داد: با توجه به نرخ فعلی مرغ زنده، عرضه مرغ گرم با نرخ ۲۰ هزار تومان به بالا در مغازه‌ها گرانفروشی است که از دستگاه‌های ذی ربط انتظار می‌رود با اعمال نظارت بر سطح بازار از چنین تخلفاتی جلوگیری کند.
عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه نیازی به عرضه مرغ منجمد نیست، بیان کرد: با توجه به شرایط مساعد تولید و نبود تقاضا، عرضه مرغ منجمد به زیان مرغداران تمام می‌شود که از پشتیبانی امور دام به عنوان متولی انتظار می‌رود در مواقعی که حجم تولید کم است یا میزان مصرف بالاست، اقدام به عرضه مرغ مرغ منجمد کند.
وی با اشاره به اینکه امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار وجود ندارد به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: اگر مسئولان ستاد تنظیم بازار بر عرضه مرغ با نرخ ۱۵ هزار تومان اصرار می‌ورزند، ستاد تنظیم بازار باید از ابزارهای کنترلی بر فروش نهاده‌ها استفاده کند چرا که مرغداران در پایان خط تولید قرار دارند و در زمانی که مرغ‌هایشان به سن عرضه می‌رسد، امکان نگهداری برایشان وجود ندارد.

کد خبر 435349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.