پرداخت الکترونیکی کرایه حمل و نقل عمومی در بندرعباس محقق شد

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس از تجهیز تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی به QR کد و پرداخت کرایه به صورت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش ایمنا، حسین اخلاقی با اعلام این خبر اظهار کرد: از روز شنبه عملیات نصب و راه اندازی خدمات پرداخت الکترونیک با نصب اپلیکیشن QR کد در تاکسی‌ها و اتوبوس‌های درون شهری بندرعباس آغاز می‌شود تا شهروندان بتوانند به صورت آنلاین کرایه خود را پرداخت کنند.

وی با اشاره به هوشمند سازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: در این طرح؛ به هر راننده یک برچسب بارکد داده شده و کد به شماره حساب بانکی او متصل می‌شود در سمت دیگر یک اپلیکیشن مخصوص تلفن همراه وجود دارد که مسافر با نصب آن روی گوشی خود، مبلغ کرایه را پرداخت کند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس اظهار کرد: برای پرداخت کرایه به صورت هوشمند و آنلاین، مسافر نخست کد QR درون خودرو را که معمولاً پشت صندلی قرار دارد با دوربین تلفن همراه اسکن می‌کند، سپس مبلغ کرایه نمایش داده می‌شود که با وارد کردن مبلغ مدنظر ، کرایه از حساب مسافر کسر و به حساب راننده واریز می‌شود؛ با این اجرای این طرح در شرایط کنونی جامعه که همه درگیر بیماری کرونا هستند ، دیگر نگرانی از حمل پول خرد و پرداخت کرایه برای مسافر و راننده وجود ندارد و همه چیز آنلاین و به سرعت انجام می‌شود.

اخلاقی خاطرنشان کرد: در راستای اجرا و عملیاتی کردن این طرح نیروهای لازم در خطوط تاکسی سطح شهر برای آموزش به رانندگان و راه اندازی اپلیکیشن مربوطه روی تلفن همراه رانندگان تاکسی مستقر می‌شوند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، با اشاره به لزوم ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان خاطرنشان کرد: یکی از نیازهای جامعه توسعه یافته ارائه خدمات الکترونیکی به مردم در همه حوزه‌ها است.

وی راه اندازی این طرح را یکی از اولویت‌های در دستور کار سازمان حمل و نقل عنوان کرد و افزود: پرداخت کرایه تاکسی به صورت نقد یکی از چالش‌های رانندگان و شهروندان بخصوص در زمان انتشار ویروس کرونا بوده؛ که با ارائه این خدمت به شهروندان امید می‌رود دریافت و پرداخت پول نقد در ناوگان حمل و نقل عمومی تا حد چشمگیری کاهش یابد.

ارائه خدمات کارت بلیط الکترونیکی (کارت شهروندی) در اتوبوس‌های درون شهری

اخلاقی تصریح کرد: برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان، بستر استفاده از کارت بلیط الکترونیکی (کارت شهروندی) با استفاده از دستگاه کارت‌خوان در اتوبوس‌های سازمان برای شهروندان فراهم خواهد شد.

وی اظهار کرد: شهروندان با خرید کارت‌های شهروندی از جایگاه‌های فروش مشخص شده توسط سازمان (این جایگاه‌ها متعاقباً اعلام خواهد شد) در سفرهای درون شهری خود با اتوبوس و اسکن کارت الکترونیکی بر روی دستگاه در اتوبوس، اقدام به پرداخت کرایه خواهند کرد.

منبع: ایسنا

کد خبر 434400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.