جایگزین نمایندگان متوفی مجلس در انتخابات ۱۴۰۰ مشخص می‌شود

رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: تکلیف جایگزین نمایندگان متوفی و رد اعتبار شده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ مشخص می‌شود.

به گزارش ایمنا، جمال عرف اظهار کرد: تعیین تکلیف حوزه‌های انتخابیه که نمایندگانشان بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا فوت کردند یا اعتبارنامه منتخبش رد شده است در قالب انتخابات میاندوره‌ای مجلس یازدهم همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

معاون سیاسی وزارت کشور درباره احتمال تعویق انتخابات ۲۱ شهریورماه دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: فعلاً انتخابات در همان تاریخ مقرر برگزار می‌شود اما در هر حال تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

عرف به ایرنا گفت: اگر ستاد به ما بگوید می‌توانید انتخابات را برگزار کنید ما هم برگزار می‌کنیم و اگر هم بگوید به دلیل احتمال شیوع بیماری، انتخابات نباید در آن زمان برگزار شود ما هم برگزاری آن را به زمان دیگر موکول می‌کنیم.

گفتنی است، صبح امروز عیسی جعفری نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان باخت. همچنین پیشتر فاطمه رهبر منتخب مردم تهران و محمدعلی رمضانی دستک نماینده مردم آستانه اشرفیه به دلیل مبتلا شدن به این ویروس جان خود را از دست داده بودند.

همچنین غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران به دلیل رد اعتبارنامه و سینا کمالخانی نماینده مردم تفرش به دلیل فاقد اعتبار بودن مدرک تحصیلی از راهیابی به مجلس یازدهم بازماندند.

کد خبر 433543

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.