۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۹
عرضه ETF‌ها ادامه خواهد داشت

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه تصمیمی مبنی بر توقف ETF (صندوق سرمایه گذاری قابل معامله) ها گرفته نشده است، اظهار کرد: ETFها همچنان برقرار هستند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، حسن قالیباف اصل، در مورد مباحثی مبنی بر اینکه ممکن است ETF ها متوقف شوند، اظهار کرد: وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان خصوصی سازی صحبتی از کنسل شدن ETFها نکردند. حتی رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد ETFها همچنان برقرار است.

وی با بیان اینکه باید درخواست ETF از سوی وزارت اقتصاد به سازمان بورس اعلام شود، گفت: زمانی که درخواست به سازمان ارائه شود، کارها را انجام می‌دهیم اما تا کنون چنین موردی اعلام نشده است.

بر اساس این گزارش، دولت قصد داشت باقی مانده سهام خود را سه گروه بانکی و بیمه‌ای، پالایشی،صنایع فلزی و خودروسازی در قالب ETF در بازار سرمایه عرضه کند. در این راستا عرضه نخستین ETF که شامل گروه بانکی و بیمه‌ای می‌شد چندی پیش با نماد دارایکم صورت گرفت و گفته می‌شود گروه بعدی صنایع فلزی و خودرو است که شامل فولاد مبارکه و صنایع مس و سهام متعلق به دولت در سایپا و ایران خودرو می‌شود.

کد خبر 433513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.