روزانه ۱۷۰۰ تن زباله وارد مرکز دفن پسماند کرج می‌شود

رئیس سازمان پسماند شهرداری کرج از ورود روزانه ۱۷۰۰ تن زباله به مرکز دفن پسماند حلقه دره این شهر خبر داد.

احمد خیری در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با بیان اینکه مکان حلقه دره به عنوان مرکز دفن زباله استان مکانی مناسب است، اظهار کرد: امروزه مباحث زیست محیطی موجب شده تا به حلقه دره توجه بیشتری شود.

وی با بیان اینکه مرکز دفن زباله حلقه دره یکی از بهترین مراکز دفن زباله کشور است، اضافه کرد: این مرکز ۵۴ کیلومتر از مرکز شهر کرج فاصله دارد، اما توجه نکردن به آن از ابتدا، موجب شده تا مشکلات این مرکز بیشتر شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج انتشار بوی نامطبوع از مرکز حلقه دره را مهمترین معضل مرکز دفن زباله حلقه دره عنوان کرد و افزود: برای کاهش این بوی نامطبوع تیمی کارشناسی از دانشگاه تهران را به عنوان مشاور مرکز حلقه دره انتخاب کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این تیم مشاوره سه عامل را دلیل انتشار بوی نامطبوع از مرکز حلقه دره اعلام کرده است که دو مورد آن را برطرف کرده‌ایم.

خیری با بیان اینکه در تلاش هستیم تا با مکانیزه کردن ماشین آلات حوزه پسماند شاهد انتشار بوی نامطبوع به مناطق مسکونی نباشیم، گفت: عامل سوم انتشار بوی نامطبوع وجود کشتارگاه، مراکز دامداری و حتی مراکزی غیر قانونی از این دست در محدوده ماهدشت و کیانمهر کرج است.

وی با بیان اینکه از فرماندار کرج خواسته‌ایم تا برای رفع این معضل شورای اداری را در ماهدشت برگزار کند، خاطرنشان کرد: به طور کلی مراکز دفن زباله هر اندازه مکانیزه باشند باز هم انتشار بوی نامطبوع از آنها را شاهد هستیم، اما مدیریت شهری در راستای کاهش این بوی نامطبوع تلاش می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج با بیان اینکه به طور متوسط روزانه هزار و ۷۰۰ تن زباله وارد مرکز دفن حلقه دره می‌شود، گفت: برای بهبود وضعیت این مرکز، ۱۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در دستور کار مدیریت شهری کرج است.

کد خبر 433443

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.