۳ پارک گلپایگان برای استفاده معلولان مناسب‌سازی شده است

شهردار گلپایگان گفت: پارک‌های بانوان، هفده تن، شهر و شادی برای استفاده معلولان مناسب سازی شده است.

پیمان شکرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا با اشاره به افزایش بودجه فضای سبز شهر گلپایگان در سال ۹۸، اظهار کرد: خوشبختانه در شهرداری با رویکردی ویژه که به توسعه و بهبود فضای سبز وجود دارد ۱۰ درصد از کل بودجه شهرداری به فضای سبز اختصاص یافته است.

وی افزود: سال گذشته اعتباری بالغ بر ۶۲ میلیارد ریال در حوزه فضای سبز پیش‌بینی شده بود و در سال ۹۹، با توجه به افزایش مساحت فضای سبز با راه‌اندازی باغ بانوان و طرح‌های پیش بینی شده دیگر، این اعتبار به حدود ۸۲ میلیارد ریال افزایش یافت.

شهردار گلپایگان تصریح کرد: سرانه فضای سبز شهر گلپایگان ۲۷ مترمربع است که شامل پارک‌ها، رفیوژها، میادین و بوستان‌های محله‌ای (فضای سبز اجتماعی که برای شهروندان قابل استفاده و تردد است) به صورت کلی نسبت به آمار و ارقام موجود از سرانه قابل قبولی برخوردار است.

شکرزاده گفت: آبیاری فضای سبز شهر با آب خام از طریق پنج حلقه چاه عمیق و حقابه سد مخزنی کوچری انجام می‌شود.

وی با اشاره به توسعه فضای سبز در حوزه‌های مختلف، افزود: در برنامه توسعه شهر مسئله اقلیم و زیست بوم شهری و همچنین گسترش فضای سبز شهر گلپایگان در طرح تفصیلی و جامع بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار گلپایگان با بیان اینکه مساحت پارک‌های شهر بیش از ۶۴۰ هزار مترمربع است که شامل پارک‌های ساحلی با مساحت یکصد هزار مترمربع، جنگلی با مساحت ۴۰۰ هزار مترمربع، بانوان ۴۰ هزار مترمربع، پارک‌شهر ۲۴ هزار مترمربع، هفده‌تن ۳۰ هزار متر مربع، شادی ۳۴ هزار متر مربع، هفت هزار مترمربع فاطمیه هفت هزار متر مربع، فانوس یک‌هزار و ۲۰۰ مترمربع و خرازی دو هزار و ۵۰۰ مترمربع است.

شکرزاده تصریح کرد: سال گذشته در راستای ساماندهی و بهسازی پارک‌های هفده تن و پارک شهر ایجاد رمپ، اصلاح ورودی‌ها، بهسازی کف فرش‌ها انجام شد.

وی با بیان اینکه پارک‌های بانوان، هفده تن، شهر و شادی برای استفاده معلولان مناسب سازی شده است، افزود: پارک ساحلی و جنگلی به علت توپوگرافی خاص و پیش‌بینی نشدن امکانات در طرح اولیه و شکل خاص طرح که بر روی شیب اجرا شده مناسب سازی نشده و بهسازی آن‌ها زمان بر است، امکانات لازم برای تمام پارک‌ها که در مرحله طراحی و اجرا است پیش‌بینی شده که در برنامه‌های آتی شهرداری قرار دارد.

شهردار گلپایگان با بیان اینکه در زمینه سیاست‌گذاری توسعه فضای سبز در شهر گلپایگان طرح‌هایی چون ۱۰ محله ۱۰ پارک ارائه شده است، که تاکنون در پارک خرازی انجام شده و عملیات احداث پارک اسفنجه در حال اجرا است، گفت: اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست، انجمن‌های مردم‌نهاد فعال و رسانه در این امر مهم نقش پررنگی دارند.

شکرزاده با اشاره به اولویت‌بندی در زمینه توسعه فضای سبز شهری گفت: اجرای فضای سبز میدان فرهیختگان و بلوار امام رضا، پارک اسفنجه، اصلاح میدان پیامبر اعظم، اصلاح طرح کشت بلوار ولیعصر، صنعت و کمربندی آیت الله محمدی، طرح کشت میدان شهید ذنوبی از سمت کمربندی، ورودی خیابان صفائیه، ورودی خیابان حافظ پروژه‌های در دست اقدام شهرداری گلپایگان در بخش توسعه فضای سبز شهر گلپایگان است.

کد خبر 433357

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.