مراکز ۱۶ ساعته کرونا در تهران به ۹۰ مرکز افزایش یافت

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به دلیل افزایش شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در تهران، تعداد مراکز منتخب ۱۶ ساعته کرونا از ۵۶ به ۹۰ مرکز افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سیما سادات لاری روز شنبه درباره مراکز ۱۶ ساعته کرونا افزود: این مراکز به صورت ۱۶ یا ۲۴ ساعته بر حسب نیاز منطقه در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

وی افزود: برای جدا سازی مراجعین عادی و افرادی که برای دریافت مراقبت‌های جاری بهداشتی مراجعه می‌کنند از افراد مشکوک به کووید ۱۹ و پیشگیری از شیوع بیماری، از ابتدای شیوع این ویروس در کشور حدود هزار و ۲۰ مرکز خدمات جامع سلامت در سراسر کشور به مرکز منتخب کووید ۱۹ تغییر کاربری داده شده و به پالس اکسی‌متر، تب سنج لیزری، اتوکلاو و نظایر آن مجهز شدند.

معاون وزیر بهداشت گفت: در این مرکز افراد ارجاعی از طریق بهورزان و مراقبان سلامت توسط سامانه‌های ۴۰۳۰ و ۱۹۰، افراد ارجاعی از بخش خصوصی و مراجعین مستقیم پذیرش شده و پس از تریاژ توسط مراقب سلامت یا پرستار مستقر در مرکز در صورت داشتن علائم به پزشک مرکز ارجاع داده می‌شوند تا معاینات بالینی دقیق و اندازه‌گیری اشباع اکسیژن انجام شود.

لاری اظهار کرد: در صورت داشتن علائم و نشانه‌های کووید ۱۹ به واحد نمونه‌گیری مستقر در مرکز منتخب فرستاده شده و نمونه آزمایشگاهی تهیه می‌شود.

وی گفت: در صورت نیاز و شدت علائم بیماری، افراد محتمل به بیمارستان منتخب کووید ۱۹ ارجاع شده و افراد دارای علائمی که نیازمند بستری نیستند به نقاهتگاه کووید ۱۹ ارجاع شده یا در منزل ایزوله می‌شوند.

کد خبر 433159

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.