۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
کانادا رکورد زد

در ماه ژوئن اقتصاد کانادا حدود یک میلیون شغل ایجاد کرده و از این حیث رکورد ایحاد شغل را شکست.

به گزارش ایمنا، به دنبال بازگشایی بخش بزرگی از کسب و کارها در نتیجه کاهش شیوع ویروس کرونا، نرخ بیکاری کانادا در ماه ژوئن با ۱.۴ درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۱۲.۳ درصد رسید. این نرخ بیکاری که ۰.۳ درصد بیشتر از نرخ مورد انتظار کارشناسان بود پس از آن رقم خورد که در ماه ژوئن ۹۵۳ هزار نفر دیگر شاغل شدند که از این تعداد، ۴۸۸ هزار شغل تمام وقت و ۴۶۵ هزار شغل پاره وقت بوده است.

طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار به ۶۳.۸ درصد رسیده که ۲.۴ درصد بیشتر از رقم ثبت شده ماه قبل این کشور بوده است. هم چنین نرخ بیکاری جوانان که شمار افراد فاقد شغل ۲۰ تا ۲۴ سال را اندازه می‌گیرد با ۱.۹ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۲۷.۵ درصد رسیده است.

متوسط نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۶۱ درصد بوده که پایین‌ترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۱۹۶۶ با ۲.۹ درصد و بالاترین رقم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۸۲ با ۱۳.۱ درصد بوده است.

ناتان جانسن، کارشناس مسائل اقتصادی در مؤسسه " آر بی سی" گفت: شمار قابل توجهی از افراد به سر کار خود بازگشتند اما هنوز تا جبران وضعیت پیش آمده ناشی از کرونا راه طولانی در پیش داریم به ویژه آنکه در ماه آوریل حدود دو میلیون نفر از شاغلین کانادایی کار خود را به طور موقت یا دائمی از دست دادند.

در بین مشاغل مختلف، بیشترین اشتغال‌زایی مربوط به بخش خدمات با ۷۹۴ هزار مورد بوده است و پس از آن نیز خرده فروشی با ۲۲۲ هزار فرصت شغلی و مراقبت‌های درمانی با ۱۲۱ هزار فرصت بوده است. به تفکیک استانی نیز در ماه ژوئن بیشترین اشتغال‌زایی مربوط به استان اونتاریو بوده است که ۳۷۸ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 433101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.