تولید نفت برزیل ۶.۵ درصد کاهش یافت

ؤسسه ای‌ان‌پی (ANP) که نهاد نظارت بر صنعت نفت برزیل است،اعلام کرد که تولید نفت برزیل در ماه مه نسبت به مدت مشابه پارسال ۶.۵ درصد کاهش یافته، زیرا شیوع ویروس کرونا در میدان‌های نفتی فراساحلی و میدان‌‎های واقع در خشکی به تولید آسیب رسانده است.

به گزارش ایمنا به نقل از شانا، مؤسسه ای‌ان‌پی (ANP) که نهاد نظارت بر صنعت نفت برزیل است، روز پنجشنبه (۱۲ تیرماه) اعلام کرد که تولید نفت برزیل در ماه مه نسبت به مدت مشابه پارسال ۶.۵ درصد کاهش یافته، زیرا شیوع ویروس کرونا در میدان‌های نفتی فراساحلی و میدان‌های واقع در خشکی به تولید آسیب رسانده است.

این مؤسسه افزود: برزیل در ماه مه روزانه ۳ میلیون و ۴۸۵ هزار بشکه نفت و فرآورده تولید کرد که ۲ میلیون و ۷۶۵ هزار بشکه آن نفت خام بود. سطح تولید این ماه نسبت به ماه مه پارسال ۱.۳ درصد افزایش داشته، اما نسبت به ماه پیش از آن به دلیل آثار همه‌گیری ویروس کرونا مقدار قابل توجهی کاهش یافته است.

ای‌ان‌پی تصریح کرد: تولید ۶۰ سکوی دریایی ناگهان متوقف شد که همگی متعلق به شرکت ملی نفت برزیل (پتروبراس) هستند. تولید دو کشتی عظیم مورد استفاده در فرآیند تولید و حمل‌ونقل نفت نیز به همین دلیل با مشکل روبه‌رو شده است.

پتروبراس از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

کد خبر 432449

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.