۳.۶ تن کالای اساسی در انتظار ترخیص از گمرک

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر با اشاره به اینکه هم اکنون در بنادر کشور نزدیک به ۹۲ هزار TEU کانتینر و ۷ میلیون تن کالاهای غیرکانیتنری موجود است، گفت: از این میزان ۳,۶ میلیون تن را کالاهای اساسی به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، روانبخش بهزادیان با اشاره به اینکه در میان بنادر کشور، بندر امام خمینی (ره) و بندر شهید رجایی با ۳.۵ و ۲.۳ میلیون تن کالا بیشترین موجودی کالاهای غیر کانتینری را به خود اختصاص داده‌اند، اظهار داشت: در بخش کانتینری بندر شهید رجایی با وجود بیش از ۶۸ هزار TEU بیشترین سهم را در موجودی کانتینر دارا است و بیشترین کالای اساسی نیز در بندر امام خمینی (ره) به میزان ۲,۴ میلیون تن موجود است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۶,۶ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است که ذرت و گندم به ترتیب با ۲.۶ و ۲.۱ میلیون تن بیشترین سهم از ورود کالاهای اساسی را به خود اختصاص داده‌اند.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در میان بنادر کشور بندر امام خمینی (ره) با ورود ۴,۱ میلیون تن کالاهای اساسی از نقش استراتژیکی در بین بنادر برخوردار بوده است، عنوان کرد: بندر چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور با ۵۴۵ هزار تن تخلیه کالاهای اساسی نشان از ورود شناورهای حامل کالاهای اساسی به آن بندر و استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده دارد.

بهزادیان ادامه داد: در حال حاضر حدود ۳,۶ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور موجود است که بیشترین مقدار آن مربوط به ذرت با حدود ۱.۹ میلیون تن بوده و بندر امام خمینی (ره) بیشترین میزان موجودی کالاهای اساسی را به خود تخصیص داده است.

کد خبر 432316

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.