شهرداری‌ها نقش مهمی در توسعه کشور ایفا کرده‌اند

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ دولت و حکومتی بدون بهره‌گیری از ظرفیت مردم نمی‌تواند در اداره کشور موفق باشد، گفت: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عنوان نهادهای مردمی و برخاسته از آرای مردم همواره نقش بسیار مهم و اثرگذاری در توسعه عمران‌ و آبادانی شهرها و روستاهای کشور ایفا کرده‌اند.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رئیس جمهور، متن پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:

چهاردهم تیرماه "روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها" فرصت نیکو و مغتنمی است تا از زحمات و تلاش‌های ارزنده و مؤثر شهرداران و دهیاران سراسر کشور به عنوان مدیران محلی در سطح شهرها و روستاها که وظیفه و مأموریت خدمات رسانی شایسته به شهروندان و روستاییان عزیز را برعهده دارند، سپاسگزاری شود.

قدر مسلم هیچ حکومت و دولتی بدون بهره‌گیری از ظرفیت‌های عظیم مردمی به عنوان مرکز ثقل و محور همه برنامه‌ها نمی‌تواند در مدیریت و اداره کشور موفق باشد، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عنوان نهادهای مردمی و برخاسته از آرای مردم، همواره نقش بسیار مهم و اثرگذاری در توسعه، عمران و آبادانی شهرها و روستاهای کشور ایفا و در عرصه‌های مختلف خدمت از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکرده‌اند.

یکی از این عرصه‌ها که اخیراً به منصه ظهور رسید مشارکت در امر مبارزه با شیوع ویروس کرونا در سطح کشور با همکاری تمامی آحاد جامعه و کادر خدوم و زحمتکش حوزه سلامت بود که بحمدالله نتایج مؤثر و ارزشمندی در زمینه مدیریت و کنترل بیماری داشته و دارد.

دولت تدبیر و امید تاکنون با نگاه ویژه به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عنوان خط مقدم خدمت به مردم در اقصی نقاط کشور همواره تلاش کرده تا در سیاست‌ها و برنامه‌های خود همه گونه حمایت ممکن را از این نهادهای مردمی به عمل آورد و انشاالله تا پایان دولت هم با قوت ادامه خواهد یافت.

ضمن تبریک این روز مهم به کلیه عزیزان دست‌اندرکار حوزه مدیریت شهری و روستایی در سطوح ملی و محلی به ویژه شهرداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای سراسر کشور، از درگاه خداوند بزرگ برای تمامی این زحمتکشان عرصه‌های کار و خدمت، آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم.

امید است با استفاده از ظرفیت وسیع شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و نیز تعامل و هم افزایی سازنده دستگاه‌های اجرایی کشور با این نهادهای مردمی، رشد فزاینده خدمات رسانی به شهروندان و توسعه و عمران شهرها و روستاهای کشور را در ابعاد کمی و کیفی شاهد باشیم.

والسلام

حسن روحانی

ریاست جمهوری اسلامی ایران

۱۴ تیرماه ۱۳۹۹

کد خبر 432027

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.