اعتبار تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان ۱۱ برابر شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اعتبار قرض‌الحسنه بانک رفاه از ۲۰۰ میلیارد به ۲۲۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. این یعنی حدود میزان این تسهیلات یازده برابر و معادل اعتبار ۱۵ سال گذشته بانک رسیده است.

به گزارش ایمنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری درباره اقدامات انجام گرفته از سوی بانک رفاه برای تغییر اعتبار تسهیلات پرداختی به بازنشستگان تأمین اجتماعی اظهار کرد: اعتبار قرض‌الحسنه این بانک از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲,۲۳۰ میلیارد تومان با نرخ چهار درصد یعنی حدود یازده برابر و معادل اعتبار ۱۵ سال گذشته بانک رسیده است.

وی با بیان اینکه بازنشستگان اگر نتوانند عزتمندانه زندگی کنند، شاغلان نیز در نهایت نسبت به آینده خود ناامید خواهند شد افزود: تلاش ما در وزارتخانه همواره بر این بوده که مسیر بهبود شرایط زندگی را برای این عزیزان هموار کنیم.

افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه هر بازنشسته از دو میلیون به پنج میلیون تومان نیز از جمله مواردی بود که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آن اشاره کرد.

شریعتمداری با بیان اینکه تلاش شده تا با تسهیل شرایط دریافت وام، بروکراسی اداری برای بازنشستگان عزیز به حداقل برسد افزود: حذف ضامن از پرداخت تسهیلات بازنشستگان، برای رفاه حال این عزیزان نیز اقدام مهم دیگری بود که انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی باشگاه مشتریان سازمان تأمین اجتماعی و بانک رفاه با امکان خرید کالا با سود صفر درصد، راه اندازی طرح رفاه کالا با قابلیت خرید ۵۰ میلیون تومان خرید کالا به مدت ۳۶ ماه با نرخ ۱۵ درصد، صدور انواع بیمه نامه شخص ثالث، بیمه بدنه و بیمه منزل به صورت اقساطی با نرخ چهار درصد در سال، از دیگر اقداماتی است برای اولین بار در حوزه بازنشستگان انجام شده است.

کد خبر 431978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.